| nimicaici a întrebat:

Va rog din suflet, ajutati-ma!
Legat de intrebarea http://www.TPU.ro/......pul-ala_1/ ok, eram asa fericita ca nu mai simtieam nimic pentru el incat i-am zis sa ma lase in pace pentru totdeauna, ca jocul lui s-a terminat si ca am trecut si eu peste. Da, normal ca nu i-a pasat si ma dat si el dracului :). Eram fericita ca toate zilele in care m-am gandit la el au trecut, ca pot fi din nou eu!
Eii, uite ca azi la liceu l-am vazut, am incercat sa evit orice intalnire cu el, dar nu s-a putut, m-am intalnit cu el pe hol [ eram doar noi 2 ] si ne-am privit lung in ochi dar eu m-am speriat, stiam ca asta nu va merge si am fugit.
Faza e ca stiu ca e suparat inca, dar mi-am dat seama ca m-am inselat, eu inca il iubesc, e prima mea dragoste si.nu pot sa cred ca am avut atatea senzatii de fericire ca l-am uitat! De o jumatate de ora incerc sa-mi stapanesc lacrimile.nu mai pot, de ce trebuie sa sufar atat? cat va mai dura? ce sa fac? :-< :|

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Buna! Ca baiat iti spun ca doar tu poti decide cat va mai dura! Nu stiu exact care a fost povestea dintre voi doi, ce s-a intamplat, dar din cate vad te-a dezamagit si te-a facut [inca te face] mult sa suferi...Gandeste-te ca nu ai gasit baiatul potrivit! Nu merita el iubirea ta, ce poti face e sa iti gasesti pe altcineva, mai sunt baieti ba chiar care stiu si ei sa iubeasca nu sa faca fetele sa sufere...
Stiu ca iti este greu, si eu sufar in momentul de fata pentru o fata, dar nu cred ca merita si... incerc sa trec peste. In momentele astea, o muzica linistitoare face minuni. Incearca sa fi puternica, incearca sa vorbesti cu prietenele tale despre asta, sa te ajute sa treci peste, daca nu[desi nu cred]... noi suntem aici sa te ajutam! happy

3 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Mai iubita,daca tu ai avut un moment macar,cand nu l ai mai simtit atat de aproape,un moment in care ai simti ca nu l mai iubesti,inseamna ca tu nu l iubesti cu adevarat si sa ti spun de ce!
Cand iubesti pe cineva,nu iubesti o luna,doua,trei,si dupa uiti, uite de ex, eu am o prietena care sufera dupa aproape 2 ani de divort dupa fostul ei sot,pai,normal,asta da iubire.
Dar tu ai zis ca ai avut un timp,incat erai fericita!
Pai daca esti fericita intr un singur moment si dupa cateva zile,saptamani,iar revii la vremurile anterioare,inseamna ca,nu l iubesti.
Eu cred ca,daca iubesti cu adevarat sau daca ai iubit cu adevarat,persoana respectiva,va fi mereu in jumatatea inimii tale.
Sfatul meu pentru tine este,analizeaza te mai bine,pune te tu pe tine la incercare,adica,fa un exercitiu de constiinta,gandeste te ca azi esti cu el si maine te certi/desparti,asa, si vezi ce faci a doua zi,ce sentimente mai ai!
Spun asta, pentru ca dragostea ta pentru el, nu prea eeee!
Numai bine!

| nimicaici explică (pentru AIRIUS):

Era doar o inchipuire. poate dorinta sa il uit happy

| AIRIUS a răspuns (pentru nimicaici):

Se prea poate, pana la urma fiecare ne cunoastem sufletul, sentimentele!
Iti doresc numai bine!