| anahianahi a întrebat:

Va rog frumos, un sfat...Imi place de un coleg de vreo 2 ani.Acum am 18. Insa el e extrem de indiferent cu mine. Stiu, simt ca ma place insa nu face nici un pas. Strange alte fete in brate cand vad eu, le saruta, iar pe mine ma doare foarte tare. E adevarat, sunt o fata serioasa, putintel timida, insa sunt 100%sigura ca ii plac, prin limbajul corpului si alte chestii am observat lucrul asta. Problema este ca majoritatea baietilor procedeaza asa cu mine, se poarta indiferent. II observ ca ma privesc, insa atunci cand ma uit la ei si le zambesc isi muta privirea si devin seriosi.Care este problema? Ce semnale gresite le transmit? Mentionez ca nu sunt genul de pitzipoanca, sunt o tipa draguta si simpla, ingrijita, insa ceva se intampla deoarece baietii nu au curajul sa ma abordeze.Ma gandeam uneori ca poate, datorita faptului ca par asa mai stapana pe mine, sa creada ca nu sunt destul de buni pentru mine? Chiar nu stiusadVad alte fete, uratele, prostute, insa care chiar au parte de iubire, sunt implinite.Si parca mi-ar placea sa fiu si eu ca ele, vreau sa am parte de o imbratisare, un sentiment, ceva. reveind la colegul meu, pe care chiar il plac, ce credeti ca ar trebui sa fac? mersi mult:*:*

4 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Păi, în primul rând nu ai de unde sa ştii daca într-adevăr te place, şi în al doilea rând, fă chiar tu primul pas. De ce nu?

| piktor a răspuns:

Poate ca esti prea serioasa. Niste copilarii nu strica niciodatawinking
Cu totii stim ca noi baietii suntem mai imaturi/copilarosi laughing

| AnaGabitza95 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa fii tu atunci cand esti cu el si sa renunti la timiditate. poate ca nu-i plac fetele atat de serioase. fii mai nebunatica, dar in limita bunului simt. :*:*

| silver1864 a răspuns:

Salut, deci tu poti incerca sa-i ceri id-ul de mess. si deja de acolo va fi eu cred mai usor caci in fiecare seara veti putea vorbi si astfel dupa kiteva seri de chat ii vei spune ca ti-e trist in casa si kretka ii va da in cap sa te skoata in oras ...id-ul poti sa-l ceri fara ca el sa inteleaga ca tu de fapt asta si ai vrut de la inceput, cind vorbesticu el gaseste ceva filme sau vodeoclipuri care el le place si astfel poti sa-i ceri id-ul ca el sa-ti dea linkurile de la acele filme sau altele... app da-mi linkul unde sa fie ceva poze dea-le tale si-ti spun eu cu sinceritate cit de "buna" esti big grin, ce sanse ai big grin