| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi doar daca sunteti seriosi si vreti sa imi dati un sfat, nu daca vreti sa faceti glume proaste.

Cunosc un baiat de pe mess de 1 an jumate.
La inceput am fost buni prieteni, ne-am cunoscut mai bine si apoi am inceput sa vorbim mult si la telefon.

Dupa ceva timp eu m-am atasat de el, chiar daca el avea iubita, i-am spus ca tin la el si vreau sa fiu cu el.
Ma refuzat pentru ca nu vroia sa isi paraseasca iubita fiindca nu putea sa o faca sa sufere si nici nu vroia sa o insele.
L-am mai intrebat de vreo 2-3 ori daca vrea si a fost acelasi raspuns: nu.

Dupa asta eu m-am indepartat de el, il evitam, vorbeam rar fiindca il iubeam si chiar nu suportam sa aud povestile lui cu iubita.
Am tinut legatura cu el chiar daca eram putin distanta si timp de un an de zile mi-am pastrat aceleasi sentimente si visam ca intr-o zi va fi al meu chiar daca nu aveam nicio sansa.
Spun asta pentru ca el are 21 de ani, iar eu am 15 ani si el e un baiat foarte greu de inteles si noi doi suntem foarte diferiti.
In tot acest timp am vrut sa trec mai departe, sa imi gasesc pe altcineva daca pe el nu pot sa il am, dar nu faceam altceva decat sa imi pierd timpul cu altii fiindca sentimentele nu puteam sa le schimb sau sa le uit.

Intre timp el a plecat in italia, s-a despartit de fosta lui iubita fiindca a descoperit ca nu este ceea ce pare si l-a inselat.

Apoi am inceput iar sa fim extrem de apropiati, sa vorbim mult si sa ne intelegem bine.
Si prin miracol el s-a indragostit de mine, dar nu mi-a spus.
Eu inca il iubeam enorm, dar stiam ca nu ma vrea.
Apoi el a incercat sa ma faca sa recunosc ca inca il iubesc, dar eu negam de fiecare data si spuneam ca nu am nevoie de dragoste.
Pana la urma am recunoscut si el mia recunoscut mie ca ma iubeste [ asta s-a intamplat pe 7 octombrie cand ne-am combinat ].
El era in italia si trebuia sa mai astepte sa isi termine munca pana in noiembrie. Dar apoi spunea ca se va muta in orasul meu cu chirie si se va angaja aici fiindca ma iubeste mult.

Pe 20 noiembrie i-am gasit niste conversatii pe mess cu o fata din data de 5 noiembrie nu stiu daca era fosta iubita sau alta si ei ii spunea ca o iubeste si ca o sa se mute la ea in oras.

L-am parasit si l-am intrebat cine e aia si de ce ii spune si ei ce imi spune mie. Si mi-a explicat ca de cand eram noi impreuna pana la inceputul lui noiembrie el era si cu aia fiindca nu a putut sa o pasaseasca si a vrut sa astepte putin sa vada care dintre noi doua il iubim mai mult si pentru care merita sa vina inapoi in romania.
Eu l-am iertat si am trecut mai departe. Cel putin ma bucur ca ma ales pe mine.

A renuntat la munca lui din italia unde castiga foarte multi bani, a lasat-o pe mama lui in italia chiar daca ea s-a suparat rau pe el pentru ca vine in romania, si-a lasat prietenii si totii colegii ca sa vina intr-un oras in care nu cunoaste pe nimeni doar pentru mine.

Pe data de 17 decembrie ne-am vazut pentru prima data, iar prima intalnire nu a fost cum visam eu.

Eram foarte racita, mi se umflase buza si nu puteam sa ma duc in halul ala la intalnire si i-am zis ca amanam intalnirea, dar el vroia sa ma vada chiar daca aratam naspa si daca ma simteam naspa vroia sa stea cu mine sa ma faca sa ma simt bine.
Avea id-ul celei mai bune prietene ale mele si i-a cerut adresa mea.
Ma sunat si mi-a zis sa cobor jos. Apoi prima intalnire a fost minunata, el este un om cu adevarat minunat si din prima zi mi-a adus cadou cartile pe care le vroiam eu foarte mult chiar daca i-am spus o singura data acum o luna ca le vreau si apreciez ca a tinut minte. In afara de asta mia mai dat un inel si un lantic din italia [dar nu cadourile sunt importante, am vrut sa precizez asta ca sa stiti].

L-am prezentat mamei, fratelui si bunicilor mei, iar ei au fost foarte multumiti de el.
Mi-am petrecut craciunul si revelionul cu el si au fost cele mai frumoase sarbatori din viata mea.
Se vede ca si el e foarte fericit si se bucura de fiecare clipa petrecuta cu mine [ cand la sunat bunica lui i-a spus ca niciodata nu a mai fost atat de fericit si ca abia asteapta sa mergem la vara pe la ea, iar mama lui i-a spus ca fara mine sa nu se mai intoarca in italia - deci cred ca e o relatie extrem de serioasa.]

S-a mutat la mine in oras, a inchiriat pentru 8 luni apartamentul si de pe 17 decembrie ne-am vazut in fiecare zi, iar acum isi cauta de munca aici.
Dar nu asta e problema.

Am mai zis ca el are 21 de ani, iar eu 15 si chiar daca diferenta este destul de mare noi ne iubim enorm.
Cand eram la el acasa ne sarutam foarte mult, ne atingeam si incepeam sa ne descoperim unul pe celalalt.
Am facut asta multe zile la rand de buna voie si din distractie, dar si din placere.

Sa nu creada cineva ca m-a obligat vreodata sa fac ceva. Nu, intotdeauna ma intreba de zeci de ori daca sunt sigura de ceea ce fac si daca vreau cu adevarat sa fac asta.

Eu eram virgina, dar el numai era. In noaptea de revelion am fost la el acasa si am facut pasul.
El a fost foarte atent cu mine, a vrut sa ma faca sa ma simt bine, nu s-a comportat ca un badaran, nu m-a obligat si chiar daca m-a durut foarte putin m-am simtit bine.

Am facut asta cu el pentru ca il iubesc si suntem siguri ca relatia noastra va dura si chiar daca o faceam acum sau mai tarziu tot cu el se intampla.
Imi faceam probleme inainte ca ma gandeam co sa ma doara ingrozitor si o sa-mi curga mult sange, dar nu a fost asa, m-a durut foarte foarte putin fiindca el a stiut cum si ce sa faca si parerea mea este ca nu conteaza nimic altceva decat persoana si sentimentele atunci cand faci asta prima data.

Dupa ce am facut m-a durut burta si inca ma mai doare putin, dar am aflat ca durerea este pentru ca sunt prea mica si asa e la inceput pana ma acomodez.
De fapt eu cred ca durerea este pentru ca am chisturi ovariene de care am aflat acum un an, dar nu am putut lua medicament sa le tratez fiindca doctora a spus ca singurul mediament pe care mi-l poate da sunt anticonceptionalele pe care le pot lua doar dupa ce imi incep viata sexuala.
Ca sa iau medicamentul trebuie sa merg la control la doctor si nu ma primeste decat cu parintii, iar parintii mei nu stiu.

Tata e un om foarte rau si daca ar afla m-ar da afara din casa dar mama e mai intelegatoare si as vrea sa ii spun ei ca am facut asta ca sa ma duca la doctor si sa imi rezolv problema.

Pe el l-am rugat sa nu spuna nimanui ce am facut noi ca nici eu nu voi spune. Dar am aflat ca i-a spus unei prietene de-a lui.
Cand l-am intrebat daca i-a zis a spus ca nu i-a zis apoi a recunoscut.
Eu m-am suparat foarte rau pe el pentru ca mi-a spus secretul si am vrut sa ma despart de el.
Apoi am inteles ca i-a spus prietenei lui fiindca si ea facuse asta de curand si poate putea sa ma ajute, poate stia ea de ce ma doare sau poate stia ceva despre problema mea cu chisturile.
Nu ma ajutat, dar cel putin a incercat sa ma ajute intreband-o pe ea.
Dar am aflat ca mai trebuie sa asteptam o saptamana doua pana sa facem iar.

Acum eu numai vreau sa fac deloc fiindca imi pare rau ca am facut asta, si nu imi pare rau ca am facut asta cu el ci imi pare rau fiindca am facut asta prea devreme si chiar daca imediat dupa asta am fost fericita acum imi pare extrem de rau.
Uneori imi trec nervii si ma gandesc ca am facut-o pentru ca il iubesc, dar uneori as vrea sa dau timpul inapoi.

Azi aproape era sa o facem iar, eu am zis ca vreau, dar el s-a abtinut fiindca trebuie sa mai astept ceva timp dupa primul contact.

Vreau parerea voastra sincera despre tot.
Ce sa fac?
Poate sa ii faca ceva daca a facut asta cu o minora [ precizez ca am vrut ]?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place sa citesc povesti de dragoste.Mda,fara sa te superi, eu cred ca ai facut o greseala, ai fost cam naiva...Adica,imi plac lucrurile facute din dragoste,dar ai putea regreta asta mai putin pentru ca nu il cunosti asa de bine ca iubit,nu aveti prea mult timp impreuna,si ba conteaza daca e mai tarziu pentru ca trebuie sa fii sigura de el si de ce iti doresti tu,daca simti dorinta pentru el nu inseamna ca nu mai poti astepta.El pare cam fustangiu,pentru ca te-a inselat de la inceput,si nu trebuia sa il ierti asa usor,desi te-a ales pe tine,mi se pare stupid motivul pentru care te-a inselat,eu cred ca a avut vreo problema cu respectiva si de aceea a renuntat la ea sincer,sau poate a realizat apoi ca tu esti mai potrivita si s-a indragostit de tine. Oricum el e un baiat matur si poate sa isi bata joc de tine si sa nu fie sincere sentimentele lui,trebuia sa astepti pana relatia era mai stransa,acum ai si probleme acolo.Dar ai facut pasul asta.Iar el a fost cam neserios ca i-a spui acelei prietene, chiar daca voia sa te ajute nu trebuia sa iti spuna secretul de unde sti ca nu s-a laudat si la altii? Nu mai crede tot ce zic baietii, pentru ca sunt buni mincinosi.Incearca sa faci lucrurile sa mearga,si eu zic sa nu le spui inca parintilor,pentru ca nu cred ca vor reactiona bine sa stie ca fata lor si-a inceput viata sexuala la o varsta asa frageda,iar mama ta poate va vrea sa discute cu tatal, sau poate nu va fi de acord, u o cunosti mai bine.Totusi,gandeste-te bine! Ai putea sa gasesti vreun doctor hapsan de bani,ar ar trebui sa faci rost de bani,care sa te trateze fara sa stie parintii.Iar daca crezi ca mama ta nu va reactiona urat, discuta cu ea si marturiseste-i cu sinceritate tot ce s-a intamplat, tot ce simti si rezova problema cu chisturile.Incearca sa mentii relatia pe care o ai,fa-o sa functioneze,pentru ca inca sunteti la inceput, adu mereu ceva nou si nu fii prea sufocantahappy Te pup, succes!

7 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Dracu stă să-ți citescă căcaturile... Ai o viață de tot căcatu.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Apreciaza-mi cu un "inteligent ' d-ala, ca am stat sa-ti citesc ti-e toata povestea happy

| Andreea52 a răspuns:

Sfatul meu e sa vorbesti cat mai repede cu mama ta, din cate stiu eu treaba cu chsturile e destul de periculoasa[nu vreau sa te sperii]. in ceea cepriveste prietenul tau, cred ca ar fi trebuit sa mai astepti putin inainte sa te culci cu el tinand cont de ceea ce ti-a facut si cu cealalta fata, baietii sau un stil aparte de a vraji fetele, neu e bine sa le cazi in plasa, ar trebui sa te lasi dorita, sa nu cedezi din prima, in fine...chestia e ca tu deja ai facut pasul acesta, te-ai culcat cu el, parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vezi lucrurile bune dn toata povestea asta, o data ce ai facut asta numai ai cum sa dai inapoi, trebuie sa mergi mai departe, sa suporti"consecintele", incearca sa nu te mai gandesti ca a fost o greseala, incearca sa depasesti momentul iar inainte sa mai faci si alti pasi gandeste-te de doua ori inainte, cere sfaturi si culege ceea ce ti se pare tie mai bine pentru tine. mult succes incontinuarekiss

| fresHZoNe a răspuns:

Ar trebui sa scrii o carte! chiar m-am plictisit cat am citit.

| JnY a răspuns:

Rezolva-ti probleme de sanatate, insa...copile, dragostea la 15 ani nu e ceea ce pare, ai grija ...pentru ca ceea ce faci acum te va urma toata viata!

| eatpraylove a răspuns:

Ok, chiar credeam ca pot sa te ajut dar problema ta ma depaseste, nu stiu daca o sa te ajute sfaturile mele, dar totusi, cred ca ar trebui sa-i spui mamei tale fiindca totusi e vorba despre sanatatea ta, si legat de faptul ca ati facut-o sincer nu stiu daca poate sa-i faca cineva ceva atata timp cat tu ai facut-o de bunavoie si nesilita de nimeni, na complicata treaba totusi sper ca te-am ajutat cu ceva, succes in continuare happy

| emanuela93 a răspuns:

Daca el chiar este baiat serios,dupa cum ai afirmat si tu,eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa-i explici,iar el nu poate pati nimic,doar in cazul in care se face o plangere de catre tine sau parinti, stai linistita el nu pateste nimic, insa rezolva-ti mai intai problema de sanatete!