| TeckTonik997 a întrebat:

Va rog sa cititi! Prietena mea de 2 ani de zile nu mai imi raspunde la telefon si la nimic de ieri de la ora 10 dimineata. Am avut o perioada mai urata a relatie cand nu ne-am putut vedea si au fost si unele certuri mici, o perioada de vreo saptamana. Acum ea se afla de cateva zile la bunici impreuna cu mama ei pentru ca renoveaza acasa iar in plus, uneia din bunici ii este rau fiind bolnava. Acum 2 zile ea mi-a spus ca ia cazul un cap o scandura si m-am interesat de simptome in caz de probleme grave. Ea a acuzat greata, varsaturi, ameteala si faptul ca nu poate dormi. Am cautat pe net si aceste simptome sunt grave, ea avand si putin sange curs si un cucui imens, dupa spusele ei. Dupa ce mi-a spus cum se simte a zis ca merge in pat (10 dimineata ieri) si pana la 5 am lasat-o in pace iar apoi:clientul Vodafone nu poate fi contactat" pana acum. Nu pot da de ea. Am mers la ea si am vazut geamurile deschise la apartament (sta la 4 altceva nu am putut vedea) iar 3 ore cat am hoinarit eu pe acolo, nici o miscare. Pe langa asta, masinile parintilor nu erau acolo. Am incercat sa fac rost de nr de tel al parintilor dar nici un vecin nu mi-a raspuns la usa. Am luat o reclama si un pix si am mazgalit mare "Unde-i,... (numele ei)" si nr meu de tel. Pusa vizibil in posta cu titlul "Ia Reclama". Apoi am mers la spital si m-am interesat dar m-i s-a spus ca nu a fost acolo deloc, ceea ce e ciudat deoarece acum 2 saptamani a stat o noapte acolo in urma unor dureri de inima puternice. A mers la urgente si a plecat dimineata (credeti ca se poate sa nu fi fost internata? sa o fi tinut acolo la urgente si atat? si ea asa mi-a spus: au vrut sa ma interneze dar am plecat acasa, probabil ca nu au trecut-o nicaieri in calculator din aceasta cauza, ca nu era nimeni noaptea acolo). In fine, desi parintii ei nu stiu de relatie (au aflat de cateva ori dar "cica" ne-am despartit) si daca ar fi fost prinsa cred ca ar fi facut ea rost de un telefon sa imi spuna macar ca e bine si daca i s-ar fi stricat telefonul la fel. Noi amandoi suntem ft indragostiti si blegi oarecum, de obicei daca nu auzeam nimic unul de la altul 2 ore deja ne speriam, asa ceva nu s-a mai intamplat in 2 ani, desi mesajele si apelurile ei au fost destul de rare in ultimele zile din cauza ca era maica-sa dupa ea (asa mi-a spus) dar si a mele au fost la fel. Acum aveam in plan sa fug iar pan la ea sa vad daca nu e cumva vreo masina in fata blocului si sa las ceva biletel in parbriz dar a venit o furtuna teribila si se anunta ploi si maine. Asa ca nu stiu cum pot merge la ea la tara, adica, e departe, nu cunosc zona deloc si fiind vremea asta sigur va fi o mlastina acolo si nu voi avea pe cine sa intreb unde locuieste, asta pe langa ca, in ardeal la sat se foloseste " a lu... " (nu numele de familie sau numele mic) asa ca nici nu stiu cum sa intreb. Oare sa fi mers direct la spital la Timisoara, sa nu fi venit la Arad? Ce sa fac? Chiar sunt disperat! E abia ora 4 si ps.arca au trecut 2 luni si pe strada abia reuseam sa ma opresc din plans

3 răspunsuri:
| TurboBlaster a răspuns:

Nu te mai gandi la ea pana nu o vezi cu ochii tai iesi cu prietenii joaca-te jocuri horror sau ceva incearca sa nu te gandesti la ea

| Crrow a răspuns:

Du-te la ea. Nu ai alta solutie decat sa mergi in locul unde se afla si sa ii bati la usa, chiar daca e greu. Mai ramane sa astepti. Sau sa ii suni cea mai buna prietena!

| TeckTonik997 explică (pentru Crrow):

Eu am multiple roluri: si iubit si cea mai buna prietena laughing