| anonimusss95 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Am o problema. De cateva zile incoace ma inteleg foarte bine cu un amic mai vechi de'al meu. EL are o relatie serioasa de mult timp, dar acum vrea sa ne vedem in fiecare zi si de fiecare data ma saruta, ma strange in brate, imi spune incontinuu ca-i sunt draga si chestii de genu. dar eu i-am spus ca nu ma simt bine sa fac asa ceva tinand cont ca el are prietena. Ce se intampla, cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| AecucAnaid a răspuns:

Există mai multe tipuri de băieți/bărbați cu relații serioase:
1. Cei care-și iau porția și se întorc înapoi - genul de tipi care caută ceva diferit pentru a iești din monotonie, să se distreze, fiindcă prietena lor nu le mai dă atenție de o vreme încoace, dar ei o iubesc în adâncul inimii așa că te vor lăsa cu ochii în soare și se întorc la ea după ce și-au luat porția;

2. Veșnicii îndrăgostiți - tipii care zboră din floare în floare, le încearcă pe toate care îndeplinsec standardele, nu se pot opri la o singură femeie, pentru că așa sunt ei;

3. Există tipi care încearcă să-și demonstreze că încă pot cuceri altă fată. Cu cât lupta de cucerire e mai aprigă, cu atât sunt mai determinați, dar dacă cumva le răspunzi la avansuri, se plictisesc și dispar;

4. Oportuniștii - când găsesc ceva mai bun și disponibil nu refuză;

5. Tipii a căror relație arată bine din exterior, dar de fapt there`s a total mess inside;

Și ultima chestie, poate chiar te place! Mai mult decât pe prietena lui (eu sunt într-o situație de genul). Se simte mai compatibil cu tine și mult mai bine. Altă posibiltiate ar fi să-i fie drag de tine ca de o bună prietenă happy dar dacă chestia asta e doar de câteva zile. Sigur vrea mai mult decât prietenie. Dacă crezi că îți place de el (chiar simți ceva față de el, nu e doar cerebrală chestia) și crezi că l-ai putea iubi și prețui, go for it! Altfel, lasă-l în pace să-și vadă de relația lui.
Sper că te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| WildDream a răspuns:

E si normal sa nu te simti bine. Asta arata ca ai constiinta (fata de altele) si ar trebui sa stai departe de el ca nu e frumos sa te bagi in relatia altora. El poate cauta doar o aventurawinking

| DoArDeDe a răspuns:

Ar trebui sa ii spui sa aleaga dintre voi doua si ca tie nu iti convine sa fie intr-o relatie cu o alta fata in afara de tine.(desigur sa ii spui asta doar daca se dovedeste ca el ar vrea sa aiba o relatie cu tine)