| TeckTonik997 a întrebat:

VA ROG SA MA AJUTATI! Cred ca prietena mea m-a inselat. Avem 17 ani, suntem impreuna de 2 ani si are o fire mai retrasa, adica a iesit in oras 1 data in viata ei la o zi de nastere a unei prietene. Aproape din start mi-a spus ca eu sunt totul pentru ea ca vrea sa avem o familie impreuna etc. Totul a fost aproape perfect pana vara asta cand a mers 1 luna la tara sa isi ingrijeasca bunicul bolnav cu verisoara ei care locuieste acolo, care e cu un an mai mica, in timp ce parintii erau la munca. 2-3 zile tel ei spunea mereu: abonatul nu poate fi contactat asa ca m-am speriat si am lasat un bilet in posta mamei ei la oras si mi-a confirmat ca e bine si ca e doar o lipsa de semnal. Acesta a fost momentul in care mama ei a aflat a3-a oara in 2 ani despre noi si de data asta a hotarat sa ne lase in pace. Ok, dupa aceasta imi trimitea doar 5-10 mesaje pe zi, foarte putin pentru noi spunand ca are mult de lucru, curatenie, mancare, gradina etc deoarece batranul era la pat. A venit acasa si am aflat de la o prietena de-a mea (nu prea de incredere avand in vedere ca ea si cu verisoara sunt dusmance din totdeauna) ca a vazut-o pe prietena mea cu verisoara si cu o alta fata si niste copii mici. Am intrebat-o pe pretena mea si mi-a zis ca nu a iesit din curte deloc. Am facut un facebook fals si am cautat oameni de varsta noastra din sat si pe toti i-am intrebat daca o cunosc. N-am gasit decat un analfabet (vorbesc serios, chiar nu stie sa scrie) care sustinea ca ea e iubita lui. Ce naiba? Am continua sa il cicalesc si mi-a dat poza veche de facebook a prietenei mele (singura pe care o avea iar facebookul a fost sters cu 2-3luni inainte) si mi-a spus nr ei de tel bine si a zis ca mai are inca 2-3 numere si ca el are pozei cu ei impreuna, apoi a intors-o ca doar ea are. Ne-am tot certat, a inceput scoala, suntem colegi si a venit un mesaj pe telefonul ei de la el (m-am interesat de numar) si zicea: "cine ii baiatu ala ca va bat pe amandoi." N-a raspuns ca nu are credit si apoi l-a sunat de pe tel meu pe speaker si acesta i-a recunoscut vocea si i-a spus porecla pe care doar eu si membrii familiei ei o stiu. N-am scos nimica de la el (eu ii spuneam ce sa spuna). Era cu niste tampiti si tot radeau aiurea. Acasa i-am trimis eu mesaje,, el crezand ca sunt prietena mea, a zis ca fac pe proasta apoi ca stie ca cineva mi-a luat telefonul, apoi ca: da, de la verisoara ta am tot, sper ca esti FERICIT fara A. Tocmai ceea ce sustinea ea in dimineata din prima zi cand ne-am certat urat pe subiectul asta. Inca nu am reusit sa o sunam pe verisoara ei, nu raspundea nicicum, azi chiar a inchis telefonul cand a sunat-o. Ce sa mai cred? Ea e cam bolnavioara si, credeti-ma ca si-a pierdut cunostinta 2 ore si a inceput sa tremure intr-un mod foarte ciudat si sa ii apara un fel de ordori albe la gura, si nu exagerez si credea ca toti vor sa o omoare, inclusiv eu si parintii ei pe care am incercat sa ii sun. Ea imi tot spune ca se sinucide fara mine, a si iesit pe fereastra cu un picior si de dimineata vrea sa mergem la catedrala sa jure pe biblia de acolo ca nu a facut nimic cu nimeni in afara de mine. Nu stiu ce sa mai cred, de unde i-a cunoscut vocea? Cum de brusc si-a schimbat opinia, adica din a ma face proasta cum a ajuns sa zica ca prietena mea l-a sunat ca i-a fost luat telefonul iar apoi a spus ca are toate informatiile de la verisoara ei? Ea nu e genul asta, intotdeauna a parut un ingeras... Nu mai stiu ce sa cred, de cateva zile nu dorm, nu mananc, vars etc si ea cam la fel. Am incercat sa o conving sa recunoasca, promitandu-i ca termin cu cearta si o iert atata timp cat recunoaste. Am vrut sa o parasesc dar a continuat sa alerge dupa mine, sa se puna in genunchi sa jure avand din nou acele tremuraturi ciudate ale mainilor si ale barbiei. Nu mai stiu ce sa mai cred. Voi ce ziceti? Vara asta chiar ne-am vazut foarte putin deoarece tatal ei a fost tot timpul acasa si nu au lasat-o sa iasa din casa din cauza ca se simtea rau. Chiar e bolnava, ia un sac de medicamente, avand probleme cu inima si o formatiune in interiorul capului despre care doctorii nu au stiut sa dea detalii, punand totul pe seama stress-ului. Ce credeti? Eu o iubesc si cred ca ma iubeste si nu pot crede ca ea m-a inselat, cat despre tipul acela e chiar un taran 100%, in timpul liber e cioban cu falcile rosii si cu burta umflata, inceput de chelie care isi incoarda muschii slab dezvoltati pe facebook si care isi pune descieri gen: "pe lac cu prieteni." Pe langa asta, e la cel mai slab liceu din oras si tot a fost corigent an de an iar noi amandoi suntem la cea mai buna clasa din oras, deci m-i se pare ca diferentele sunt cam mari. Voi ce credeti? Sa fie vreun banc prost al cuiva? Oare al fetei aleia care mi-a spus ca a vazut-o pe prietena mea cu verisoara si alte fete prin sat? A verisoarei ei care e proasta, apropo (scuzati ca judec asa). Ce solutii imi dati sa descopar adevarul adevarat?
P.S. de pe contul acela fals am vorbit cu verisoara si i-am spus ca o iubesc etc in gluma, normal si m-a intrebar daca sunt cumva taranu' ala iar apoi i-am spus ca glumesc si ca sunt un prieten al verisoarei ei si ca ii vreau numarul de tel si nu mi l-a dat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ea a spus,si el a zis,si eu am spus,si verisoara a ciripit,si eu; va bat pe amandoi, ca cine-i ala? ba? tu esti barbat? ori baba? conturi false, chestii urmariri, ancheta, ce ma te crezi 007? iti e datoare cu ceva? e obligata sa fie cu tine? e nevastata? esti disperat? au disparut fetele? care e problema? tu nu te vezi? santeti doi oameni, care-si traiesc adolescenta si tineretea fiecare cum vrea.tu ce vrei? sa o faci pe zmeul cu ea si cu oricine? fii pe pace mai babo, ca mai aveti de cunoscut la oameni pana la adevaratele relatii.ia uite la el?

Răspuns utilizator avertizat
| crista12 a răspuns:

Nu ar avea cum sa te insele cu acel baiat(taran-scuze).si pentru ceea ce a facut ca voi doi sa nu va despatiti a dovedit ca te iubeste si ca nu te-ar inselat.din punctul meu de vedere e o fata buna.eu in locul tau nu m-as desparti de ea. sper sa faci ce trebuie.