| Madutza20 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva, orice sfat e bine venit mai ales din partea fetelor care au rel stabile sau au avut...Deci,sunt cu un baiat de 3 luni si sunt innebunita dupa el, il iubesc enorm, a fost dragoste la prima vedere din partea la aman2, ceea ce in ziua de azi e mai rar, dar eu nu pot avea inceredere totala in el, nu stiu de ce dar devin brusc geloasa si posesiva, din cauza asta ne certam mereu, el nu imi da motive, dar problema e ca inainte sa fiu cu el am avut o rel de 2 ani cu un alt baiat care si-a batut joc, si din cauza asta eu nu mai pot avea incredere si cred ca toti sunt la fel si tot fac la fel...Baiatul cu care sunt mereu mi-a zis ca daca am patit ce am patit in trecut asta nu inseamna ca voi patii si cu el, dar mie imi este foarte greu sa-l cred.Nu vreau sa-l pierd pentru ca stiu ca ma iubeste, si ca sunt totul pentru el, asa cum e si el pentru mine si-l iubesc. Dar nu stiu cum sa scap de gelozia asta si de neincredere?! Stie cineva vreun remediu?! Dau funda pentru fiecare raspsadE urg, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| LoveStoned a răspuns:

Stiu cum e (desi sunt baiat). Cand te arzi, suflii si in iaurt. Problema e ca daca intr-adevar el nu-ti da motive, atunci sfatul meu este sa-ncerci sa te lasi putin mai mult pe mana lui, pentru ca altfel incetul cu incetul el o sa se indeparteze din cauza certurilor fara motiv. Putina gelozie nu strica, pentru ca denota dragoste, dar ce-i prea mult strica. Pana la proba contrarie, acorda-i credit maxim, dar la o greseala mai mare (gen te-am mintit sau mai stiu eu ce), eu zic sa pui piciorul in prag, pentru ca experienta m-a invatat: nu exista "NU mai fac, promit!".

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa scapi de gelozie si de neincredere cand il vei iubi. Fii sigura ca nu il iubesti, e doar indragosteala, pasiune. Pe masura ce il vei cunoaste si relatia va avansa, daca te vei indragosti de el, vei avea incredere nelimitata si gelozia va disparea.

| Blondamea a răspuns:

Nu exisata un remediu pentru asta marefer la pastile sau la leacuri dar daca cel de dinainte shia batut joc de tine asta nu inseamna ca aceasta va face la fel daca uh zici ca e altfel dar totusi cred ca ar fi bine ca mai intai sa ii spui mai in detaliu ca uh nu vrei sa il pierzi.
cu gelozia e normal fiecre om este gelos mai at cand iubeste asa ca pentru asta nu exista remediu dar ca sa nu il pierzi lasa deoparte chestii aia cu "devin brusc geloasa si posesiva" las-o mai moale eu nu zic sa nu fii geloasa sau sa fii posesiva dne fereste dar nu asa de mult pentru ca la un moment dat va crede ca nu ai increde absolut deloc in el si nu il lasi sa iti explice si il vei ndeparta singura sa stii.eu te sfatuiesc sa rezolvti problema asta mandoi pentru ca si el te poate ajuta sa trci peste asta.
good luck big grinbig grinbig grinbig grin::X:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face In aceiasi situatie sunt si eu straight face Am avut 2 relatii inainte in care si-au batut joc.sad in fine ...Prostia e ca acum am o relatie d 2 ani jumate si eu nu m comport cum m`am comportat cu cei care m`au ranit ...Si cateodata ma gandesc de ce trebuie s traga el pentru c mi-au facut altii da pot s cedez. el tace d fiecare data, zice ca m iubeste si nu poate sa ma lase chiar daca eu fac asa straight face Imi pare rau merec dupa c fac asa worried