| MotherEarth a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Nu stiu daca am ales categoria buna dar in fine
Am introdus un deget in vagin mai mult de 2 cm si m-a durut dar nu foarte tare...nu a curs sange dar mai sunt virgina? Imi e foarte frica!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DA ESTI SI VEI RAMANE IN CONTINUARE VIRGINA. Vei ramane virgina si daca vei continua sa te masturbezi si de acum inainte in continuare intravaginal. Trebuie sa stii/sa intelegi ca virginitatea unei fete reprezinta DOAR/NUMAI un concept de natura psihico-mintala si fiindca este o notiune, adica ceva imaterial/imaginar, starea de virginitate nu poate fi perceputa in mod fizic sau vizibil. Deoarece virginitatea este o notiunea de natura mintala si psihica ea poate sa fie pierduta sau pur si simplu sa dispara in "neant" NUMAI/DOAR in momentul in care iti va fi atins himenul sau vaginul si acesta va intra in contact direct cu un penis real al unui baiat/barbat. Degetul poate fi bagat in vagin doar prin trecerea acestuia prin gaura/perforatia existenta in HIMEN din nastere. Degetul poate fi bagat in vagin prin trecerea acestuia prin gaura existenta in ea din nastere cu atentie fara sa se lezeze/rupa pielita himenala, sau uneori NUMAI prin provocarea unei lezari/ruperi chiar si accidentala a HIMENULUI adica prin producerea asa numitei DEFLORARI adica printr-un proces fizic vizibil, palpabil si cu aparitia sangerarii. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, deci aparitia deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ești foarte virgină, fii liniștită.

| Emilian65 a răspuns:

Da, mai esti virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea nu consta in a-ti rupe himenul din vagin si astfel sa nu mai fi virgina ci in a avea cel putin o singura data contact sexual cu o persoana de sex opus.

| Crhis a răspuns:

O sa mai ramai virgina dar daca bagi mai mult de 6 cm sau 10 cm este posbil sa nu mai fi virgina