| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să nu râdeți. Ăsta seara m-am masturbat. Nu N-am ma mai făcut o de mult. Deci a fost așa marfă încât an scos și câteva gemete. M am simiți... apocaliptic. Am făcut ceva rău? E un păcat sau ceva?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu. E păcat... să n-o faci! rolling on the floor

13 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Sa n-ai probleme cu vecinii, in rest...e ok!

| Necunoscut112 a răspuns:

Daca te-ai simtit apocaliptic, n-o mai face.

| Seba2013 a răspuns:

Poate sa fie simptom de pierdere de control.
Este ceea ce spune Brehm cu teoria reactantei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atata timp cat ti-a placut nu e absolut nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fii tare intelegi ca masturbarea creeaza dependenta si a fost ceva anume o imagine, un filmulet ce te-a determinat sa o faci. E pacat si iti faci singur rau.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Da e pacat... din fericire esti fata, Dumnezeu iti poate taia doar din mana laughing)))))))

| NameInUse a răspuns:

Da, in Biblie scrie ca e pacat. Mergi la preotul satului si destainu-te ca sa te ierte, considera noroc de la Domnul daca a doua zi nu a aflat tot satul ce faci tu.

| Li200La a răspuns (pentru NameInUse):

Și cum sa i spun "Da preote m-am masturbat "? Dc E păcat oricum?

| NameInUse a răspuns (pentru Li200La):

Nu-i spune, glumeam. Cum am zis, dupa aia stie tot satul.
Sunt atee, daca vrei s-o faci fa-o, eu nu blochez instinctele umane, asta e natura noastra.

| NameInUse a răspuns (pentru Li200La):

Da, dupa Biblie si sa mananci e pacat laughing mori dracu. de foame daca asculti aberatiile alea, postul negru e o cruzime.

| adrianomustafa a răspuns:

Nu este pacat, eu la fel ma masturbez... daca doresti ne intalnim si ne masturbam in doilaughing

| ilieandreealyna a răspuns:

Buna.Religia condamna un astfel de act, dar atata timp cat tie iti face bine si te simti ok, nu-i nimic rau sau gresit, ideea e ca daca esti majora bine ar fi sa iti indrepti atentia spre un partener, senzatile sunt incomparabile.