| AnnaMaria1219 a întrebat:

Va salut!
daca am facut sex si a ejaculat in mine e posibil sa raman gravida? * avem 14 ani*
dau super funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te crucificam eu sa-ti fie invatare de minte sa mai faci asa ceva.

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

O sa ai super copil sau o sa faci super avort pentru ca nu ați auzit de super prezervativ sau de super orice alta metoda de contracepție.
Super super

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa ramai gravida!

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a se forma o sarcina in cazul in care sperma este ejaculata intentionat IN VAGIN, insa nu se poate aprecia care este gradul de probabilitate. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, insa care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja informata ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) CONDITIA PRINCIPALA pentru ca o fata/femeie sa poata sa ramana insarcinata in urma intretinerii unui sex neprotejat, trebuie ca ea in acel moment sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Sarcina poate sa se formeze NUMAI in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie + ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei, care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma. Sarcina NU poate sa se formeze prin intermediul lichidului preejaculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. In concluzie probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100% in functie de momentul in care a fost intretinut sexul, adica intr-una dintre zilele situate IN TIMPUL sau IN AFARA perioadei fertile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, cu siguranta ai ramas gravida.

| sofisis a răspuns:

Daca tu ai deja ciclul menstrual, din pacate da...
Iar tu fiind mica, nici nu cred ca ai un ciclu mestrual regulat ca sa putem calcula macar aproximativ daca erai in perioada fertila sau in perioada cu fertilitate redusa sad

| GoldenZenith a răspuns:

Tu ce crezi, pisi?
Sunt șanse să nu rămâi doar daca nu erai in perioada fertila când s-a întâmplat asta, dar având în vedere ce ai întrebat, cred că nici ce e aia nu știi.

| peperonies a răspuns:

Da.

| Cannibal a răspuns:

Da. Ține-o tot așa pana la 25 să ai 10 copii.

| Volsvagan70 a răspuns:

Nu, mai fa asa, nu se intampla nimic.

| PisicutaMiauBAU a răspuns:

Wait.....ai facut dragoste la 14 ani?