| Denis123456 a întrebat:

Va salut prieteni TPU,am o intrebare, la primul act sexual femeia ramane gravida? sau doar daca barbatul ejaculeaza in femeie?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fata/femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care : 1. ) a inceput sa aiba CICLU MENSTRUAL, 2.) sexul sa fie intretinut intrunul dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, 3. ) sperma sa fie ejaculata IN interiorul vaginului, 4.) baiatul/barbatul sa fie FERTIL pentru ca SPERMA sa fie VIABILA. Toate aceste 4 conditii precizate sunt strict obligatorii. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca femeia este in perioada fertila si ai ejaculat in ea, ramane gravida.

| alex055 a răspuns:

Doar daca ejaculeaza...

| SaberSlashS a răspuns:

Din cate stiu eu, o statistica arata ca 98% din actul sexual in care barbatul o scoate afara inainte nu reiese in sarcina. Cu toate ca 98% nu e 100.

| relu69 a răspuns:

Practic nu trebuie sa fie primul contact sexual dar orice ejaculare directa in vaginul femeii are sanse de a da nastere la o sarcina