| alex09696 a întrebat:

Va salut,
Sperma trece prin materiale textile, gen chiloți și blugi?
Mai este viabilă atunci?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Doar umezește materialul textil. Iar, proprietățile sale se pierd prin contactul cu materialul textil, se contaminează.
Efectul maxim este doar atunci când ejacularea are loc în interiorul vaginului.
Restul e doar o ruletă rusească, dacă ajunge spermă la intrarea vaginului sau pe burtă lângă labii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma este de fapt un lichid care in proportie de 93-95% este format din apa. Si ca atare bineinteles ca acel lichid chiar daca are in continutul sau spermatozoizii si anumite minerale, poate sa treaca prin tesatura oricarui material textil. Spermatozoizii raman in viata pana in momentul in care NU s-a evaporat toata cantitate de apa si sperma din starea sa initiala lichida, devine din ce in ce mai vascoasa si incepe sa se usuce complet moment in care moare si ultimul spermatozoid.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai sunt viabili. Nu poti ramane gravida.

| alex09696 explică:

Deci nu mai e viabilă? Exista risc de sarcina asa?