| MoonLight a întrebat:

Va scriu pentru ca am o problema grea de care nu pot sa scap! De 8 luni de zile sunt indragostita de un baiat. In aceste 8 luni am avut multe probleme.ne-am certat, ne-am impacat, etc. Abia dupa un accident de masina care l-am suferit si-a dat seama ca ma iubeste si tine la mine. In ultimile luni ne-am apropiat foarte mult, dar incet pana in ziua de azi s-au racit foarte mult lucrurile eu ajungand intr-un punct limita de disperare. Am rugat azi o foarte buna prietena sa vorbeasca cu el si raspunsul lui a fost foarte direct "foarte bine o sa va scap pe amandoua de mine papa". Pe mess mi-a dat ignore, la telefon nu imi raspunde e clar ca aceasta relatie s-a rupt. Il iubesc foarte foarte foarte mult si nu as putea sa imi inchipui viata fara el. Am prins o multime de salbiciuni din cauza acestei "iubiri" (daca se poate spune asa) si tin la el mai mult ca la ochii din cap. El pentru mine a devenit ca un drog! Eu una m-am saturat de aceasta povara si nu o pot duce pana la capat. M-am decis sa imi scurtez suferinta. M-am saturat de aceasta viata plina de noroi. Fara el nu mai sunt nimic.sunt un nimeni si atat... El reprezenta totul pentru mine.acum ca s-a dus a luat cu el si mintea mea si inima si sufletul. Nu mai pot judeca, nu mai pot gandii. Doar stau si plang si simt ca disper si ca ceva din inima mea continua sa se rupa si aceasta durere este insuportabila credeti-ma. crying
Mai nou am purtat o discutie cu el si a reiesit ca incerca sa se poarte urat si tot felul de chestii din astea ca sa se distanteze de mine. Si cand a iesit mi-a spus noapte buna. i-am zis si eu noapte buna si ca nu ma mai iubeste si mi-a pus un emoticon care e ceva de genu *shhhht!*
Il iubesc foarte mult si vreau sa-l readuc inapoi! sad

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu nu realizezi că îl sufoci? Pentru ce îți pui înaintași dacă el se retrage încet în umbră?
Lasă să mai treacă un pic timpul și roagă-l frumos că vrei să porți o discuție despre relația voastră, dacă poate merge sau nu, etc.
Succes.
Pa, pa.

| zizibela a răspuns:

E greu foarte greu dar iti dau un sfat si niste vorbe care pe mine ma ajuta in momentele grele, ma gandesc asa: Trebuie sa rezist si sa traiesc pentru a vedea cum se termina povestea! Povestea ta se poate termina aici sau poate continua nu se stie! Sau poate se va naste alta poveste cu alt baiat! Draga mea viata e scurta si multi oameni si-ar dori sa fi avut si ei sansa de a o trai, asa ca tine ca mine si ca noi! Nu ceda te rog, in momentele grele sunati un prieten/a discuta cu ei, iesi in oras, face-ti poze, distrage-ti atentia! Am 17 ani si am trecut printr-o dezamagire maxima cu biatul iubit! A fost primul meu iubit si primul cu care mi-am inceput viata sexuala, am fost un an si 4 luni impreuna si acum dupa cateva saptamani e cu alta! Eu am rezistat si rezist orice ar fi, stiu ca si pentru mine exista fericire! Si pentru tine exista, crede-ma! Lucruile sunt facute sa se intample si sa te duca spre un anumit destin! Te pup si daca simti ca cedezi poti sa imi trimiti un mesaj pe contul de TPU si sa vorbim sunt dispusa sa te ascult! Numai bine!

| MoonLight explică:

A zis el gata.si nu vrea sa imi spuna motivulstraight face

| mihaela_8638 a răspuns:

Of dragostea asta adevarul e ca si eu acum trec printr-o perioada fff grea ne.am despartit dupa 2 ani si crede-ma ca il iubesc enorm de mult...nu stiu ce s iti zic te inteleg ca e foarte greu dar cel mai bine e sa astepti sa te sune el...v.ati certat de la ceva anume sau asa el o zis gata?

| mihha_6887 a răspuns:

Baiatul acesta se cam joaca cu tine si cu sentimentele tale, este indecis: acum te iubeste acum vrea sa nu mai auda de tine. Pentru el TU esti un moft, ceva ce si-a dorit, aobtinut si a lasat... el acum te are cum s-ar spune la mana, daca ar vrea acum sa se impace cu tine tu imediat te-ai duce la el. E greu sa auzi ce am spus dar crede-ma ca stiu cum e baietii sunt foarte indecisi este greu s atreci peste ei, si in primul rand sa-i intelegi! la faza cu accidentul el mai mult s-a simtit obligat sa-ti fie alaturi ( stiu ca suna rau) pentru ca tu s anul suferi si din cauza lui. el se comporta asa, deoaree stie ca u esti mereu disponibila pentru el. De aceea incearca sa nu ii mai arati ca-ti pasa, sa te comporti cat mai natural, sa razi sa te aranjezi, iar atunci daca el te iubeste sau macar tine la tine va veni singur fara sa-i spui tu nimic. Vei vedea!