| DieAufseherin a întrebat:

Va scriu si eu ca am o mare problema, sau dilema, sau cum vreti s-o luati. M-am despartit de prietenul meu Mihai acum un an, am suferit enorm dupa el si inca mai sufar, si de ce sa nu recunosc, inca il mai iubesc. M-a asigurat ca vom ramane prieteni foarte buni, si asa am si ramas, cu toate ca i-am mai spus si dupa ce ne-am despartit, ca il iubesc. Stie ca-l vreau inapoi dar stau multe intre noi, cum ar fi varsta, intrucat intre noi e o diferenta destul de mare de varsta ( eu ma apropii de 20 iar Mihai de 30 ). De asemenea prietenii lui si maicasa nu ma prea accepta, cauza nu o stiu. In orice caz, de cand m-am despartit de Mihai, el a schimbat vreo 2-3 femei, eu am stat sa astept, si-am asteptat cu speranta ca se va intoarce la mine, speranta pe care mi-a dat-o de o mie de ori de la despartire. Am ajuns eu, ca o fraiera, sa ma *** pe mine de frica de fiecare data cand vreau sa vorbesc cu el... inainte obisnuiam sa vorbim zilnic, chiar si la inceputul anului. Intradevar, a fost o perioada cand a intervenit ceva urat intre noi si ne-am certat, cum s-ar zice, dar am avut tupeul si mi-am calcat peste orgoliu si mi-am cerut iertare de la el, si m-a iertat. Totusi de-atunci nu am mai vorbit atat de des, mentionez ca au trecut zece zile de cand nu am mai vorbit cu el si ma simt oribil, am nevoie de el de nu-mi pot imagina, i-as scrie pe chat, l-as intreba ce face, dar de fiecare data mi-e teama ca nu va raspunde. Cum altfel as putea sa vorbesc cu el, cand mi-e teama ca nu o sa-mi raspunda? Doua replici mi-ar fi de ajuns din partea lui, recunosc faptul ca-l vreau inapoi, dar in acelasi timp nu vreau sa-l bat la cap, nu vreau sa creada altceva daca ii scriu, mai ales ca acum este si single si cine stie cum va interpreta. Mi-e teama sa-i scriu, dar altfel nu as putea vorbi cu el. ce ma sfatuiti sa fac? Nu pot sa raman asa... crying

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu inca il vrei inapoi, dar el se pare ca isi continua viata. Nu imi place sa iti iau sperantele, nici nu-mi doresc acest lucru, dar cred ca ar trebui sa faci si tu la fel. Tu vrei sa vorbesti cu el, pentru ca ai speranta ca va dori sa va impacati. Chiar daca odata si odata va veti impaca, nu va mai fi la fel. Imi pare foarte rau pentru tine! Dar cel mai bine e sa faci ceva care iti face bine, sa iesi, sa nu te mai gandesti la el. :*

| Komododragosh a răspuns:

A trecut deja multa vreme: 1 an! El a trecut mai departe, a schimbat femeile si isi vede de viata lui nepasandu-si de tine decat ca pe o amica! Inteleg ca sunt multe lucruri intre voi si varsta nu ar trebui sa fie o problema, caci iubirea nu are varsta! Lucruri frumoase si de neuitat te leaga pe tine de el dar acestea au trecut! Iti faci singura rau, el nu-ti raspunde sentimentelor tale cum iti doresti si probabil nici nu o va face vreodata! Gandeste-te ce este mai bine pentru tine. Nu te oftica pentru faptul ca tu te gandesti la el zi de zi dar el nu? Multi alti baieti te-ar trata si te-ar iubi cum te-a iubit el, poate chiar mai mult. Stiu ca e nedrept si te inteleg ca ai luptat destul de mult pentru el, dar uneori scumpo trebuie doar sa ne multumim ca am dat tot ce am putut pentru a castiga chiar daca nu am obtinut victoria dorita.
Deschide-ti ochii pentru alti baieti, baieti care te-ar merita si care iti ofera fericirea mult dorita si meritata si care te-ar putea ajuta sa-l uiti pe Mihai. Ai luptat indeajuns draguto, este timpul sa te simti si tu fericita!

| roxynutza a răspuns:

Da este foarte greu; este foarte bine sa lupti pentru ce vrei dar nu ti se pare ca viata ta s-a oprit in loc pentru el? nu vreau sa iti zic sa il uiti pentru ca sunt sigura ca nu poti, nici sa il uiti, nici sa il lasi, nici sa il scoti din cap sad nu mi se pare a fi serios; tu nu ai avut nici o relatie de la despartire in schimb el da, tu plangi dupa el dar el nici nu te baga in seama sad dureros dar nu ar fi bine sa umble el dupa tine? tu te umilesti momentan si nu e bine ar fi bine sa te gandesti si la tine si la cate lucruri si cati oameni mai sunt pe pamant care ar da orice sa te aiba? cat mai repede un REFRESH si capul sus CURAJ! :*:*:*

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Saraca de tine...Se vede ca suferi. Vrei sa-ti spun ce ai? Depresie.Ai facut-o dupa despartirea de Mihai.Pai,scrie-i,cu mult curaj, caci trebuie sa incerci. Daca vezi ca nu iti raspunde, suna-l sau trimite-i un mesaj ca iti este dor de el. Iar daca chiar nu iti raspunde, incearca sa treci mai departe.Ai cazut, trebuie sa te ridici.Viata te va pune de multe ori la pamant.Si trebuie sa alegi:Te ridici sau te dai batuta? Poti trece peste asta cu ajutorul unui psiholog. El te va consola si te va imbarbata.Hai,incearca sa tii legatura cu el sau sa fiti din nou impreuna.Sa nu te dai batuta niciodata! Capul sus si fruntea inainte! Hai, curaj!