| Dominicc a întrebat:

Vi s-a intamplat ca intr-o perioada din trecut sa nu aveti multi prieteni cu care sa vorbiti sau sa iesiti? Sau sa zicem ca erau mai cu nasu pe sus si ati renuntat sa mai iesiti cu astfel de oamneni?!
Iar apoi dupa o perioada mai lunga sau poate mai scurta sa aveti din ce in ce mai multi prieteni. Amici, cat si prieteni ff buni?!
Pe aceeia cum vi i'ati facut? (asta in caz ca e adevarat ce am zis mai sus)

Vi s-a intamplat ceva de genu?

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Atata timp cat esti sociabil si fara fite, oricine ar vrea sa iti fie prieten.Cred ca trebuie sa te faci placut, sa fi tu insuti mereu!happy

| Zady a răspuns:

Da mi s-a intamplatdeafpt exact aceasta chestie.pai am inceput sa ies cu niste amici mai vechi.am inceput sa mergem la strand si peste tot prin baruri, cu bicicletele, cu skateboardul, in cate o expeditie, iar apoi la un moment dat am vazut ca incep sa am nevoie de prieteni si aceia care mi-au fost alaturi la greu cu aceia umblu in ziua de azi. fa-le o favoare dar ai grija ce fel de favoare si cui.trebuie sa ii alegi bine

| shtephie a răspuns:

Da, mi s-a intamplat!
cand te astepti cel mai putin intalnesti oameni noi, care ulterior vor fi amici, prieteniwinking

| piciuk a răspuns:

Da, mi s-a intamplat o chestie asemanatoare. am crescut intr-un cartier de la periferia orasului, unde erau numai grupuri de copii (bine de la 14 ani in sus) si am fost prieteni de nedespartit ani buni de zile, iar acum nici macar nu ne mai vorbim. eu am fost printre primii care au renuntat la "gashca" pentru ca unii dadusera de bani, aveau parinti in strainatate si vorbeau parca prea de sus. am stat aproape un an fara sa am nici macar o prietena, o confidenta, dupa aceea pur si simplu intalnindu-ma cu colegi de liceu la o cafea, un chiul chestii de astea, am ajuns sa am o gramada de amici, dar si cativa prieteni de suflet. e greu sa ai incredere in prieteni. pana la urma toti te tradeaza, fie ca o fac in realitate, fie in sufletul lor