| Anonima22042020 a întrebat:

Vi s-a întâmplat să ajungeți intr-o relație cu cel/cea mai buna prieten/prietena? Să vă atașați treptat atât de mult încât să ajungeți să vă îndrăgostiți de persoana respectiva?

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, insa mi se pare ceva incredibil, chiar mi-as dori sa mi se intample asta, sa devin cel mai bun prieten al unei fete si apoi sa incepem o relatie, ar fi ideal

| GRYM2 a răspuns:

Exista un sindrom in care daca stai mult cu o persoana indiferent ca nu prea se plac dar daca socializarea intervine si vorbiti si stati mult impreuna incepe atractia si incepe sa va placa de persoana aceia si ei reciproc pentru ca va adaptati unul la altul. Si astea se pot intampla si la cei mai buni prieteni si la prieteni normali. Totul se ajunge la discutie si apoi continua.

| darius1709 a răspuns:

Da, toata ziu, a

| VolosIoana a răspuns:

Da, ai 2 variante, ori o sa iasa o relatie superba, ori distrugi tot si il pierzi ca prieten. Ai grija, sfatul meu este sa nu strici prietenia.