| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare ok ca o fata sa se dezvirgineze la vârsta de 14 ani?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu! clar nu

| Emazio a răspuns:

Moral sau fiziologic? Fiziologic nici unul din noi nu stie, intreaba un ginecolog.

Moral, hmm... Banuiesc ca da, daca stie ce implica asta de ce nu. In alte culturi la varsta aia sunt deja căsătoriți.

| Adry05 a răspuns (pentru Emazio):

Nici fiziologic nu e sanatos, poate afecta dezvoltarea fizica

| RoCkKiD a răspuns:

Daca intelege ce se intampla, care sunt consecintele si ii place baiatul nu vad problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
Ala s-ar numii viol si s-ar pedepsii cu pucaria, intre 3 si 10 ani.

| mihai69 a răspuns:

Deloc. Dar asta nu le împiedică, din păcate.

| Andreeush a răspuns:

Nu, e prea mică.

| aXy99 a răspuns:

Prea tarziu.

| Plato a răspuns:

Doamne ferește...

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Poate să se dezvirgineze și la 100.
Ok, exageram.
Dacă are 14 ani, nu cred că ar fi o idee prea bună. Dacă o face, e responsabilitatea ei. Dacă rămâne însărcinată?
Dacă vrei să-ți dezvirginezi iubita, ai grijă! Dacă te alegi cu un „prunc"? Mai bine așteptați până are vreo 16, sau 18.

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am vrut doar sa aflu părerea voastră, nu am încă iubita =)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

No lasă că mai bine e să fi singur rolling on the floor

| Yurisa a răspuns:

Dacă-i proastă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu e deloc ok.La 14 ani, nici psihicul şi probabil nici fizicul ei nu sunt pregătite pentru aşa ceva.Toate se fac la timpul lor.

| stefan6666 a răspuns:

Nu dar daca te mănâncă asta ie

| anonim_4396 explică (pentru stefan6666):

Sunt băiat =)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai pus întrebarea, poate credea că ești fată rolling on the floor

| Blackcat696210 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu corpului lui si tot ei sufera consecintele, atata timp cat nu e viol si ambii sunt de acord si ambii au peste 14 ani cel putin e treaba lor. Vârstă recomandata de medicii specialisti este ca e normal sa iti incepi viata sexuala la 15 ani. Acum e treaba fiecaruia cand o incepe si cum.

| bacalbașa a răspuns:

Nu