| Bandit009 a întrebat:

Vin din nou cu o intrebare, am reusit sa "belesc" penisul complet cand nu era in erectie "cand era mort" sa zic asa, dupa ce am facut asta am incerc sa ating cate putin capul si am avut o durere destul de mare, se poate sa scap cumva de durerea asta? Iar cand penisul a fost in erectie am reusit foarte putin sa il "belesc".

RăspundeRăspunde

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pielea care acopera glandul (capul penisului) are structura foarte fina si este intesata de numerosi nervi care o fac sa fie extrem de sensibila la orice contact, atingere mai ales in timpul primelor decalotari si atingerea sa intentionata cu degetele. Cu timpul va dispare aceasta sensibilitate mai ales daca vei incepe sa practici masturbarea.
Insa inainte de a putea face acest lucru, ar trebui sa te prezinti la o consultatie efectuata de un medic UROLOG pentru ca acesta sa poata sa stabileasca in ce masura iti este afectat penisul de asa numita FIMOZA, boala care impiedica sa reusesti sa-ti decalotezi penisul atunci cand acesta este in erectie. Valoarea gradului de gravitate/severitate a afectiunii si modul in care poate fi tratata sau eliminata fimoza o poate stabili doar medicul urolog.
Pentru mai multe informatii acceseaza urmatorul link :
https://www.tpu.ro/......-fac-simt/
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand fimoza, sexul este imposibil de realziat!
Mergi la un medic urolog din orasul tau, sa-ti rezolve problema, ca sa elibereze glandul si pe viitor, sa poti intretine si raporturi sexuale.

| Emilian65 a răspuns:

Fa mai multe exercitii de decalotare a penisului si cu timpul vei scapa de durerile de care vorbesti.

| Cookietza a răspuns:

Ai incercat vreodata sa iti faci piercing acolo?

| Bandit009 explică:

Si daca as dori sa intretin o relatie sexuala, dupa parerea voastra cum ar fi? Dureros, placut, m-as termina repede etc, chestii de genu accesta.