| ItsMatrix a întrebat:

Vinerea trecuta am facut sex protejat cu partenerul.Acum, azi cand mi-a venit stopul dimineata acum la scoala am.vomitat.Se poate sa fie semn de sarcina? Totul era protejat si pana cand a si ejaculat a retras penisul inainte.Se poate in timpul sexului sa se scurga ceva pe langa prezervativ? Desi era strans bine de penis. Eram si uda uda pe acolo dar ma gandesc ca era de la mine.E chiar imposibil.
Dau funda.
Mentionez ca am mai avut contact in 30 decembrie.Ca menstruatia trebuie sa vina de obicei prin 20 si ceva.Ca marti 17 a inceput sa ma usture cand mergeam la baie, am racit jos.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit prin cercetari stiintifice si studii medicale foarte precise si bine documentate ca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual este 100% IMPOSIBIL sa se formezeo sarcina. In aceste 9-10 zile de dinainte de inceperea menstruatiei barbatul poate ejacula DE FIECARE DATA in vagin si din acest motiv folosirea prezervativului este INUTILA. Poate ca vei reusi sa intelegi ca temerile tale ca ar fi putut ajunge sperma in vagin sunt complet inutile si nefondate. Inceperea MENSTRUATIEI din aceasta dimineata, reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% NU S-A FORMAT O SARCINA in ciclul menstrual abia terminat fiindca in acest moment se elimina fostul ENDOMETRU imbatranit, degenerat si devenit inutil, sub forma menstrei actuale. In concluzie este absolut IMPOSIBIL sa existe in acest moment o sarcina si orice discutie suplimentara pe aceasta tema este complet INUTILA. Ca incheiere atat pentru corecta informare a ta cat si a celorlati trebuie sa stiti ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual formarea unei sarcini este IMPOSIBILA si in aceasta perioada sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio retinere. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, este imposibil sa fi ramas gravida.

| vocea a răspuns:

Nu, depinde cu te-ai protejat. Daca cu prezervativ - acesta nu s-a rupt, e ok.
Anticonceptionale- este posibil daca nu le-ai luat la ora potrivita.
Daca nici una din astea nu s-a intamplat nu ai cum sa ramai!

| JustStitch a răspuns:

Daca actul a fost protejat, nu ar trebui sa iti faci griji de o posibila sarcina

| ItsMatrix explică (pentru JustStitch):

Si nu se putea scurge ceva pe langa prezervativ? Sau nu stiu. Oricum a ejaculat dupa ce a retras penisul.

| JustStitch a răspuns (pentru ItsMatrix):

In cazul unei fisuri in prezervativ, atunci da, se poate, dar in cazul mentionat de tine, nu, deci poti sta linistita