| Radandam a întrebat:

Voi ați făcut sex cu fimoză? Vreau sa va intreb cum ar fi mai bine,daca am fimoza si in stare erecta se decaloteaza putin,cand pun prezervativul e mai bine sa il las acoperit complet sau sa il pun pe capul descoperit atat cat se poate descoperi? Adica ma refer ca in timpul actului sexual,daca este acoperit capul in totalitate,este mai bine decat sa fie putin sau jumatate-maxim,ca ma gandesc ca poate ramane blocat sigur, asa daca nu as trage de preput in jos sa il descopăr cat pot,ar fi mai bine. Adica nu cred ca ar sari dintr-o dată atat de mult preputul incat sa ajunga sub gland sa dau in parafimoza.V-am intrebat asta ca ma gandeam ca poate stiti trucuri cand aveti fimoza si vreti sa faceti sex sa diminueze riscul de parafimoza? Credeti ca dupa primul contact sexual se poate largi preputul? Sau daca se rupe ata, la urma o sa se decaloteze daca inainte nu putea? Va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti fiecare daca ati avut experiente de genul sau cum ati rezolvat.Va multumesc mult si sper sa imi raspundeti, chiar vreau sa vad cat mai multe pareri!

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Fecior, mergi la medic se rezolva cu o opertie simpla sau in functie de gravitate cu ceva crema. Nu te mai prostii cu tot felul de strategii pentru ca nu functioneaza.

Fara decalotare sexul nu va avea nici un sens, toate terminatiile nervoase se gasesc pe varful penisului daca ala nu e expus sa intre in contact cu vaginul poti sa o penetrezi pe saraca fata cu degetul ca se simte la fel + ca decalotarea fortata te va durea deci sexul pentru tine va fi un chin.

Stiu ca nu asta iti doresti sa auzi, majoritatea adolescentilor cred ca exista o solutie magica pe care nu o cunsoc care le poate rezolva problemele fara parte de care le e frica dar din pacate nu exista.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul este impsoibils a-l practici acnd ai fimoza.
Mergi la urolog sau la un chirug si rezolvi incizia in 5 minute.
Cat priveste ata penisului, aia nu se rupe si nu trebuie sa se rupa, pentru ca vei avea un penis insensibil, care te va afecta la sex.
Fimoza ta nu are nici o legatura cu ata penisului. Fimoza este o pielita care acopera penisul si daca pana la varsta asta nu ai rezolvat-o manual, cu creme sau tehnici, probabil ca acum ai nevoie de interventie chirurgicala.

| Frank51 a răspuns:

Prietene, tu cand încerci să introduci un penis cu fimoza într-un orificiu strâmt o sa urli de durere. Du-te la medic si iti face operatia tipică de fimoza, si dupa 7 zile esti ca nou.

| Bizon95 a răspuns:

Moama da' chiar ai placerea sadica sa ne umplii cu imagini marete despre penis-uri in bondage sau taiate... geezaz

| BogdanM275 a răspuns:

Nu are nici un rost, cel mai recomandabil ar fi sa rezolvi problema cu fimoza.