| anonim_4396 a întrebat:

Voi barbatii va intelegeti iubitele in primele zile de ciclu? Adica bai, avem si noi dureri, uneori insuportabile si nu avem starea sa va satisfacem.
Urasc sa fiu pe ciclu pentru ca e saptamana " ***" si nu imi place sa fac treburile la comanda.Ba mai mult am avut niste probleme familiale acum 1 luna care inca continua si eu nu pot sa mai merg la el cum o faceam de obicei.Acolo eram singuri, nu intra nimeni peste noi.Insa acum nu pot sa mai merg la el din cauza situatiei cu familia lui si vine el la mine insa la mine nu putem face nimic deoarece intra mama in camera destul de des.La mine nu prea se poate.Inteleg ca nu e satisfacut si treburi dar eu nu is in stare mai ales cand am dureri, sa nu mai zic ca situatia e cum e si nu ne riscam.
Ciclul meu dureaza undeva la 5 zile.
Voi cum va satisfaceti partenerii cand sunteti la ciclu? De cate ori in saptamana aceea? Dar in primele zile cand aveti dureri si nu sunteti in stare nici sa respirati?
Dar voi, baietii cum reactionati la asta? Ce parere aveti si cum vedeti situatia?
PS: suntem de 3 ani impreuna

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate nu ar trebui sa mai fii sclava lui sexuala. Daca nu se poate nu se poate. Dupa 3 ani de relatie lucrurile astea se vorbesc intr-un cuplu unde e o relatie normala si sexul nu mai ajunge o obligatie.

| RAY a răspuns:

Aia a mea imaginara nu are menstruatie, este disponibila non stop, consider ca comunicarea este baza unei relati

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca fiecare barbat este capabil sa inteleaga femeia si sa o respecte in zilele alea.
Nu suntem animale sa violam sau sa luam cu forta, de aceea este indicat ca in zilele de ciclu, sa se focuseze atat barbatul cat si femeia, pe alte chestii casnice sau romantice, care nu implica sexul.
Eu nu am vazut inca barbat mort ca nu a avut 5 zile sex, dimpotriva, mi se pare ca-i mojic, daca insista sa primeasca sex, cand fata este in perioada rosie.
In fond, relatia care se bazeaza doar pe sex, este prostitutie pana la urma, nemaifiind una de dragoste si intelegere intre parteneri.

| mentholinks a răspuns:

Nu toti baietii sunt marlani ca iubitul tau. De fapt, putini sunt ca el sa nu fie in stare sa-si respecte partenera nici dupa 3 ani. Stai sa vezi daca o sa fii sotia lui ce-o sa-ti faca.

| Alexuţ02 a răspuns:

Mie unul mi se pare că e cam disperat de chestia asta. adică na, suntem băieţi până la urmă şi pot să-l înţeleg dar trebuie să aibă răbdare cu tine, sunteţi de 3 ani împreună. nu e o relaţie strict bazată pe sex, trebuie şi înţelegere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Huh,bine ca n-am iubit.
Altfel din câte spui tu ar trebui sa-mi fac un program cu orele la care sunt nevoită sa ma sacrific făcându-i oral.
Eu rezist doar cu injectii si analgezice in primele 2 zile.Trecand peste alea, in restul zilelor n-as avea nicio problema sa-i fac lui oral.Si nici chiar in primele, dacă m-as simți suficient de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt intr-o relatie, e o Bataie de cap in fiecare zi sa treci prin toate rahaturile, pentru ai mentine nivelul de interes sã rãmânã supusã si sa nu facã figuri cand e vorba de sex oral. Ca o apuca durerile imaginare In cele mai multe cazuri.

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca nu iti place sa faci, tine-ti gura inchisa. E atat de simplu.

| 2EXA a răspuns (pentru GirlOnline81):

E atat de eronat si pointless ce ai zis tu acum.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru 2EXA):

Nu ma pot astepta de la cineva care face blow job la comanda sa vada sensul in ceea ce am spus, asa ca lasa-ma sa-ti traduc: este absolut ok sa nu-ti placa un act sexual. Orice fel de act sexual. De asemenea, este in regula sa nu vrei sa mai faci acel act vreodata. E normal.
Stii ce nu e normal? Sa te supui la ceva ce nu-ti place, din teama de a nu-l pierde.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

laughing frumos. laughing

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

In sfarsit cineva e de acord cu mine! Thanks!

| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Am crezut c.ai spus.o la figurat ca si cum tu ai avea o problema ca am postat eu asta aici. Daca te.am inteles gresit, atunci imi cer scuze happy. Daca vorbesti la propriu atunci da, ai dreptate laughing

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Like

| Misteryy a răspuns:

Buna, cred ca problema ta se rezuma la o frica, si anume ca daca nu il satisfaci sexual va certati sau se va destrama relatia, iti recomand sa reanalizezi aceasta frica.
Daca tu simti ca totul nu vine spontan, nu te simti in largul tau spune-i ce-ti doresti, ce te ar putea excita si satisface si pe tine ca sa poti face asta, iar daca nu, nu o face, odata ce faci asta de o teama sau de obligatie poti asocia emotii negative care se vor amprenta pe relatie, recomand sa vorbesti cu el cum te-ar putea satisface si pe tine sa faci asta, daca nu vorbeste cu el si spune i cand nu ai chef si nu te simti confortabil.

| antiqque a răspuns:

Nu toate fetele sufera atat de mult la menstruatie.
Iubita mea de exemplu are doar mici dureri care trec cu cate un ibalgin si aia e.
Oral in alea 5 zile de vreo 2-3 ori, depinde.
Voi fetele vreti ca baiatul sa va ofere tot iar voi numai cand aveti chef laughing
Asa poate si el sa spuna ca nu ii place sa fie obligat sa faca ceva pentru tine si atunci despre ce relatie vorbim?
In plus, tie nu iti place sa stii ca ii oferi placere, ca il faci sa se simta foarte bine? Pe mine ma excita maxim sa o duc pe ea la orgasm, indiferent prin ce metoda.

| bbueruza2 a răspuns:

Buna,
Si eu am dureri foarte tari in primele zile de menstruatie. Si eu merg de obicei la el, unde intretinem si relatii intime si da, si el e fustrat cand imi vine menstruatia.
In primele zile intelege si de obicei vine el la mine in vizita.
Dar deja din ziua a 3 a, 4 a devenea irascibil si imi zicea ca si in timpul menstruatiei poti avea relatii intime doar ca eu nu ma simt bine si am discutat despre asta, i-am zis ca ma simt incomod si de altfel mi-e frica pentru ca nu am facut niciodata asta si am ideea ca o sa patesc ceva dar pana la urma a inteles si acum nu mai ma bazaie, zice doar ''sper sa iti treaca pana maine...''. E un progres totusi.
In rest nu stiu ce sa iti zic, noi nu facem nimic pana trece.
Alex are dreptate oarecum, trebuie sa te inteleaga, poate ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i explici ce iti place, ce nu si principal ca nu e locul potrivit. Sunt sigura ca o sa inteleaga mai ales daca sunteti impreuna de atatia ani, eu sunt cu partenerul meu doar de cateva luni si a inteles.
Sper sa se rezolve si sa treci cu bine peste aceasta perioada nasoala.

| 2EXA a răspuns (pentru bbueruza2):

Nu intelege stai linistita, mereu spune ca ' altele o fac ', si ma ameninta ca nici el nu imi va mai produce mie placere, si ca sunt egoista, si ca " va rezolva" el treaba, iar modu asta suna de parca va merge la alta.
Nu inteleg de ce barbatii sunt atat de disperati dupa oral.Mie chiar nu mi place sa il fac decat in timpul partidei, daca sunt excitata si vine de la sine, nu cand ma pune el la comanda.

| bbueruza2 a răspuns (pentru 2EXA):

Inteleg. Cred ca nimanui nu i-ar placea.
Unicul egoist aici e iubitul tau.
Daca nu poate intelege atat, ca te doare si asa, atunci poate ar trebui sa te gandesti de doua ori daca stai langa persoana potrivita.
Adica gandeste-te pe viitor, o sa aveti un copil sa zicem si tu trebuie sa il pui la somn de exemplu si el zice : pai nu ca eu vreau un oral, ce treaba am eu.
lol

| sofisis a răspuns (pentru 2EXA):

Mamica, daca ajungi sa ramai cu el si sa ramai gravida, 3 luni o sa iti intepeneasca gura inseamna laughing))
Nu e deloc normal sa faci sex robotic, doar ca sa nu se supere mandrul

| IulianaStieTot a răspuns (pentru 2EXA):

Des. Par. Te. Te. De. El. E clar ca obsedat doar de ce ii oferi d.p.d.v. sexual si deja daca te santajeaza cu "altele fac, tu esti ratata" si "nu-ti mai fac nici eu tie" e si mai clar ca e unu din tipii aia de care ne avertizeaza mamele noastre cand suntem mici. Spune-i sa-ti faca oral cand esti pe ciclu si cand ramane oripilat explica-i ca "altii fac" laughing. Tu nu primesti in perioada aia a lunii, el nu primeste. Nu pricep ce i se pare asa nedrept si nesimtit din partea ta. Esti om nu jucarie. Gaseste pe cineva care are capacitatea mintala sapriceapa lucrul asta.

| anonim_4396 explică (pentru IulianaStieTot):

Spune ca sunt EGOISTA si ca ma gandesc DOAR la mine, si ca eu trebuie sa ofer placere barbatului.Omule,daca eu iti ofer tie placere automat poate ma excit si eu si diferenta e ca eu raman cu ochii in soare. Poate sunt egoista, insa nu accept sa fac ceva din sila sau ca ma obliga cineva.

| IulianaStieTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Raman la ce am spus. Desparte-te de el happy e un low life. Gaseste pe cineva care vrea sa exploreze cu tine nu sa stea ca lepra si sa I se dea. Nu. Nu femeia ii ofera babaturlui placere. E reciproca treaba dar e prea mult pentru amaratii astia conceptul asra. Eh asta e. Unii nu vor sa se faca utili. Meriti si poti mai mult.