| DIVERGENT a întrebat:

Voi ce ati face daca ati trece printr-o perioada foarte grea care v-ar afecta foarte mult emotional? :'(

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

M as ruga lui Dumnezeu, doar el este cel care ne intelege, si ne ajută, si credeti mă că am avut o viață grea.

19 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ce-am facut si pana acum: am luptat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc mult pentru fundă, multă sănătate.

| RAY a răspuns:

Am negat cea ce simteam pentru ea, apoi am urato nu a mers, apoi am incercat sa ma vad cu alte fete nu a mers, am renuntat sa neg ce simt pentru ea, am lasat ura am iertato pentru tot ce mi-a facut si m-a invatat multe pentru asta i multumesc mult, vb din propie experienta, nu as mai vrea sa se repete acea suferinta mai bine mor

| neutrino a răspuns:

Inteleg ca viata este plina de greutati si numai cei puternici ii fac fata. Pe ceilalti ii bate vantul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| PsychologistT a răspuns:

As iesi cat mai mult, as cauta sa fiu in compania prietenilor, sa am activitati.
Asa uiti mai repede, si te distrage de la ganduri.

| DIVERGENT explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre minunate. Va pup pe toti. :*
Noapte buna! :3

| spdasinul a răspuns:

Te relaxezi! Eu ma duc in padure si alerg respir aerul de acolo si ma face mai bine incearca si tu!

| sabinaa2 a răspuns:

Am trecut printr-o perioada dinasta si am trecut peste cu ajutorul prietenelor

| Xten3girl a răspuns:

As petrece mai mult timp cu prietenele/prietenii si i-as ruga sa ma trezeasca cand imi zboara gandul la acea problema.Si eu am trecut prin asa ceva, iar timpul petrecut cu prietenii m-au facut mai fericita...:*

| DIVERGENT explică (pentru Xten3girl):

Dar unde mai poti gasi prieteni adevarati in ziua de azi? straight face

| DeeaMack a răspuns:

Asi cauta o viata sociabila

| CoquineNoire a răspuns (pentru DeeaMack):

Orice ai face, sa n-o cauti online ca scrii ca dreacu.

| DeeaMack a răspuns (pentru CoquineNoire):

Mama ta nu stia de durex?

| luvfireworks a răspuns:

In astfel de momente cel mai important e sa nu fii pesimist/a.Sa traiesti inseamna sa treci peste o multime de obstacole ce iti ies in cale de-a lungul vietii..aceste lucruri te ajuta sa devii tot mai puternic/a si mai rezistent/a in fata problemelor de acest tip si nu numai.Important este sa accepti ca viata nu este intotdeauna asa cum ne-o dorim sau speram noi sa fie..sa traiesti inseamna sa treci peste toate greutatile si sa ai in continuare puterea de a zambi.