| Secret5 a întrebat:

Voi ce ați face dacă relația a devenit monotonă? Cum ați reaprinde flacăra?

Răspuns Câştigător
| kakolukia a răspuns:

Daca sentimente inca exista de ambele parti si se doreste continuarea relatiei cu implicare activa a ambelor parti atunci are rost sa incercati. Gandeste-te la ce lucruri ti-ai dorit sa faci cu partenerul/partenera dar nu ai apucat inca sa le faci si incearca sa le realizezi. De exemplu: cand ati fost ultima data la un concert, ati incercat un loc nou de mancat, ati calatorit, ati fost la teatru, etc? Cand a fost ultima oara cand v-ati surprins cu un gest dragut, un cuvant frumos dar spus sincer, o cina surpriza? Puteti sa incercati si lucruri noi (toate cele de mai sus sunt lucruri pe care ce-l mai probabil obisnuiati sa le faceti doar ca acum nu le mai faceti asa de des). Nu trebuie sa planuiti intotdeauna lucrurile. E placut sa mai faceti si lucruri spontane. Puteti sa incercati si roleplay. Dar cred ca cel mai important e sa comunicati, sa lasati telefoanele sau orice alt lucru care va poate distrage cand sunteti impreuna si sa va axati 100% pe momentul pe care-l traiti atunci! Bafta! Bring that excitement back big grin

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voi ce ați face dacă relația a devenit monotonă?

depinde de persoana respectiva, daca vrea sa continuam sau ne spunem adio, nimic nu dureaza pe viata, decat hiv daca il ai la nastere

| Plato a răspuns (pentru RAY):

N-ai avut pe nimeni in familie cu o casatorie pe viata?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ba da

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană.

| OrdanKarris a răspuns:

Intai m-as intreba DACA mai merita aprinsa flacara. De asemenea analizez la rece CINE A STINS flacara. Caut intai sa vad pentru cine ma chinui si daca sunt motive s-o reapind. Abia la final imi fac griji de CUM reaprind.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Asta da.
Subscriu.

| Secret5 explică (pentru OrdanKarris):

Sunt foarte multe motive! Și de aceea îmi fac griji cum

| alexiaioana25 a răspuns:

Incercati pozitii noi laughing