| seby8873 a întrebat:

Voi ce credeti este vreo legatura intre sex si dragoste?

Răspuns Câştigător
| alinuta113 a răspuns:

Sex poti face cu oricine pentru ca e lipsit de un oricare sentiment! Pe cind dragoste se face cu cineva care iti este drag, il iubesti simti ceva pentru el! Nu zic si sex faci cu persoana iubita dar asta se numeste sex din dragoste care dupa parerea mea e mai romantic!

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Logic ca este.Sexul face ca perechea sa devina una.
Daca vorbesti de sex in care nu exista dragoste, atunci e vorba numai de atractie!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Se completeaza si se intrepatrund pentru o relatie implinita intre cei doi parteneri. Bine, dragostea poate fi si de alte feluri dar nu vorbesti despre asta. Fara emotii sexul este lipsit de farmec si sens. O relatie bazata pe dragoste e cea mai placuta forma de a-ti complica viata happy Doar nu te joci cu instinctul de reproducere, una din cele mai puternice forte ale naturii.

| Leea1234 a răspuns:

Eu sunt de parere ca "nu", una este sa-ti adori partenerul, sa-l sorbi din priviri, sa adormi la pieptul lui dupa o "noapte furtunoasa", si alta este sa te duci si sa-ti satisfaci "poftele ", ca si cum ai devora o inghetata in zilele toride, o mananci si nu-ti pare rau...maine mai poti manca 10!
parerea mea

| tarziu a răspuns:

Uneori sexul duce la dragoste, alteori dragostea duce la sex. In al doilea caz relatia fizica dintre cei doi parteneri nu se mai numeste "sex"

| albinuta_2886 a răspuns:

Uneori da, alteori nu. Unii fac sex la cateva zile dupa ce s-au cunoscut pentru ca exista atractie fizica foarte mare, altii decid sa faca acest pas datorita sentimentelor.

| Pisiii :x a răspuns:

Faci acelasi lucru dar cu alta pasiune laughing)

Cred rolling on the floor