| MihaiDan97 a întrebat:

Voi ce faceti cand sunteti tristi din cauza unei persoane la care tineti?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La părinți am ținut cel mai mult, acum nu-i mai am și tot tristă sunt. Nu mă pot împăca și nici nu voi accepta gândul că nu îi mai am!
Nu am ce face, viața a fost curvă cu două fețe pentru mine.
Pa, pa.

| mihaelaa18 a răspuns:

Incerc sa ma resemnez si sa merg mai departe cu fruntea sus, chiar daca ma doare.
Las timpul sa isi faca datoria si sper ca intr-o dimineata cand ma voi trezi sa fie totul mai binehappy

| GabiArian22 a răspuns:

Depinde cat de trist esti.Eu de obicei incerc sa nu ma gandesc la asta, sa gasesc o activitate care sa imi ocupe timpul, sa ma faca sa ma linistesc ( de exemplu muzica, filme, iesit cu prietenii) iar dupa ce ma calmez si analizez situatia vorbesc cu persoana respectiva si incerc sa o linistesc si pe ea, sa cautam o rezolvare.
Este adevarat ca mai sunt si momente de slabiciune cand o dau pe fumat sau pe bautura ( dar asta nu e o solutie)
U cum reactionezi?

| Azµre a răspuns:

Eu sunt supărat de 1 lună de zile datorită unor probleme de sănătate. Pe scurt nu dorm noaptea și mă gândesc toată noapte cum să fac să fie mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Accept situaţia şi merg mai departe.
Nu se sfârşeşte lumea aici!
Te pup!

| TheDifference a răspuns:

Eu tin evidenta pe un caiet asa pentru fiecare zii:
http://www.urmatorulpas.com/wp-content/uploads/2012/04/perete-puscarie.jpg

si desenez. si fac tot felul de lucruri care sa ma faca sa nu ma mai gandesc la persoana respectiva pentru ca altfel as inebunii.

| july00 a răspuns:

Hah laughingpoate ii amuzant, dar imi dau muzica la maxim, si plang, asa ma descarc, si mananc tot ce prind laughingsi scriu in jurnal.tu ce faci?

| MihaiDan97 explică (pentru july00):

Ma joc pe calculator, ma uit la ceva, ascult muzica tare.laughing

| 7639781254 a răspuns:

Intru pe TPU si ma binedispun citind intrebari idioate ca asta.

| RammsteinHH a răspuns:

Injur cateva ore in continuu pana imi trec nervii/supararea.

| yora543 a răspuns:

Hmm.pai..ma gandesc ca va fi totul bine, ca acel incident sau lucru trist va trece treptat....si intotdeauna dupa ploaie vine soare. Apoi ies la aer si incerc sa stau cu prietena mea cea mai buna si sa uit totul. Eu sper ca te-am ajutat

| hellokitty69 a răspuns:

Joci darts cu fata lui/ei laughing