| dididedediu a întrebat:

Voi ce simtiti ca sunteti singuri si nu aveti pe nimenisad. cand va certati cu toata lumea.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Boala nemiloasă cu toată lupta pe care am dus-o atât cu ea cât și cu sistemul sanitar de cea mai joasă speță!
Pe mami acum 3 ani, iar pe tati pe 17 august anul curent. Este groaznic.
Pa, pa.

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vrei să-ți spun ce sentiment mă încearcă de când mi-am pierdut ambii părinți?
Nu cred!
Pa, pa.

| h3r a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Sincere condoleanţe si tărie în suflet!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru h3r):

Bună.
Mulțumesc, când mă gândesc că vin sărbătorile și nu mai sunt... îmi vine să urlu!
O zi frumoasă.
Pa, pa.

| dididedediu explică (pentru Legiuitoarea):

Cum tiaI pierdut parintii?sad

| h3r a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Of, nu uita că ţi-au rămas amintirile cu ei, Craciunul petrecut până în anul aceasta alături de ei. Că până la urmă, Craciun ca la tine acasă, cu parinţii... nu mai găseşti in toată lumea!

Numai bine îţi doresc!
Într-adevar, eşti o femeie foarte puternică.

| dididedediu explică (pentru Legiuitoarea):

Cati ani ai?sad
nu vreau sa imi imaginez prin ce treci tu.cred ca tie foarte greusad
trebuie sa fii foarte puternica:*:*:*:X:XFUNDA

| Legiuitoarea a răspuns (pentru dididedediu):

Bună.
Sunt tânără, salariată.
Am avut o familie unită, iubitoare și grijulie și de aceea mă doare foarte mult despărțirea de ei.
Au fost universul meu, direcția de mers în viață, au fost alături de mine chiar dacă am și greșit, m-au iubit necondiționat.
Toate astea mi-au adus o mare suferință sufletească.
Pa, pa.

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Pai si la cine stai? pa pa

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Primavarus_Valentina-mihaela_1993):

Bună.
Stau în casa părintească care în urma dezbaterii succesorale, este pe numele meu acum.
Pa, pa.

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ce mai faci?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Primavarus_Valentina-mihaela_1993):

Bună.
Fac prezența pe site, că în timpul zilei am fost la serviciu.
O seară excelentă.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru dididedediu):

Bună.
Boala nemiloasă cu toată lupta pe care am dus-o atât cu ea cât și cu sistemul sanitar de cea mai joasă speță!
Pe mami acum 3 ani, iar pe tati pe 17 august anul curent. Este groaznic.
Pa, pa.

| claudia_6048 a răspuns:

Eu am felul meu de a gandi cand sunt suparata ma gandesc cum ar fi ca toti cei ce m-au suparat sa dispara, sa moara, sa putrezeasca in iad sa fie decapitati si multe altele dupa ma gandesc mai bine si imi spun ca asa ceva nu e bine deloc dupa care ma linistesc si incerc sa fiu mai buna si sa stau calma caci asa e cel mai bine evit pe oricine un timp pana cand vin ei la mine si apeleaza la ajutorul meu dupa ma simt ca si cum as fi eroul principal dintr-un roman big grin

| dididedediu explică (pentru claudia_6048):

Esti fix ca si minerolling on the floor)

| Adry05 a răspuns:

Singurătate, scăderea încrederii în propria persoană.

| h3r a răspuns:

Nu trebuie să te laşi doborâtă de ceilalţi, ceilalţi care te lasă singură şi care te judecă.
Roagă-te la Cel de sus să le trimită înţelepciune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezamagire asta simt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu m-am simţit aşa recent, ba chiar am postat o întrebare şi multe persoane m-au ajutat.O poţi căuta, însă, pe lângă asta, navigând azi pe internet am găsit o chestie care m-a fascinat şi m-a ajutat foarte mult. Uite ce frumos:

Oricum
Oamenii sunt adesea neînţelegători, iraţionali şi egoişti...
Iartă-i, oricum.

Dacă eşti bun, oamenii te pot acuza de egoism şi intenţii ascunse...
Fii bun, oricum.

Dacă ai succes, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi...
Caută succesul, oricum.

Dacă eşti cinstit şi sincer, oamenii te pot înşela...
Fii cinstit şi sincer, oricum.

Ceea ce construieşti în ani, alţii pot dărâma intr-o zi...
Construieşte, oricum.

Dacă găseşti liniştea şi fericirea, oamenii pot fi geloşi...
Fii fericit, oricum.

Binele pe care îl faci astăzi, oamenii îl vor uita mâine...
Fă bine, oricum.

Dă-i lumii tot ce ai mai bun şi poate nu va fi niciodată de-ajuns...
Dă-i lumii tot ce ai mai bun, oricum.

La urma urmei, este între tine şi Dumnezeu...
N-a fost niciodată între tine şi ei, oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| Mlov3u4ever a răspuns:

Stai linistita k se va intoarce la tine(prietenii ma rog...cu cine te-ai cretat). Incearca sa te ocupi cu alt cv, nu te mai gandi la asta.happy

| MiSSyoUNow a răspuns:

Atunci cand te simti " singur pe lume " trebuie sa cauti alinare in sanul familiei. Daca nu merge pune-ti castile in urechi si fa-ti un playlist bun si ia o ciocolata si, daca nici atunci nu te simti mai bine du-te la pshiholog, pentru ca el e cel care te poate intelege! Funda?

| Bebbe133 a răspuns:

Eu zic ca e groaznic sa te simti asa,dar cand vezi ca totul merge prost, trebuie sa incerci sa pretuiesti fiecare lucru cat de mic ar fi pentru frumusetea lui, si sa te bucuri de el, asa iti mai ridici moralul, sincer eu asa fac happy

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Asta poate fi forte rau daca te certatii cu cineva dar mai bine nu.

| Disstrict a răspuns:

Eu unu mas simti bine nu ar mai fii atata lume care sa mi se urce in cap pe motive idioate nu mar afecta pana la urma singura persoana care te intelege esti numa tu restul is de umplutura sa nu te plictisesti

| eevvaa a răspuns:

Singuratate,durere pentru ca nu are cine sa te inteleaga, poate chiar o mare dezamagire in toata lumea.

| bernik a răspuns:

Cred ca tuturor ni se intampla asta cel putin odata in viata...si mai ales mie mi se intampla sa ma cert cu toti si sa mi se para ca nimeni nu tine la mine desi eu tin la toti..si atunci caut pe cineva care sa ma asculte si ii spun tot ce s-a intamplat incearca si tu vei vedea ca o sa te simti un pic mai bine:X:X: sper sa te ajute... funda?