| anonim_4396 a întrebat:

Voi credti in Dumnezeu?

19 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu da! Dar nu în cel prezentat de Biblie!

| BRG a răspuns:

Dar tu?

| andrada a răspuns:

Daaaaa

| Zuzu6235 a răspuns:

@Alisa cei care nu cred in El sunt satanisti? nu prea cred. cuvantul potrivit ar fi ATEI sau Eretici. satanistii sunt cei care cred si il slujesc pe diavol/satan/lucifer (cu toata gasca lor cea intunecata). si nu Dumnezeu ne-a facut, ci parintii nostri. cei carora le spumen mama si tata. Dumnezeu tine de credinta. este ceva absolut, ceva mai inalt, ceva ce exista peste tot in jurul nostru. il alte religii se regasesc sub alte nume : Amon si Osiris in egipteana, Buddha in tibetana si chineza, Yahweh la evrei, Zeus in greaca etc etc. acum fiecare crede ce vrea sa creada. Sincer, sunt intre a crede si a nu crede. cateodata ma intreb daca ar exista un Dumnezeu, de ce ar fi atat de sadic? Daca ne iubeste, de ce ar vrea sa ne faca sa suferim? si va rog nu incepeti cu chestii de genul "este doar un test" ca sunt satul de asta.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Mda o gramada de raspunsuri stupide.

Daca te nasteai pe o insula pustie si parintii tai te invatau ca babuinii sunt creatorii tuturor vazutelor si nevazutelor, spuneai clar ca ametita de Alisa.

Sa stii si tu ca religiile au fost facute cu un scop. Sa suprime lumea si sa ii tina in frau. Daca ai fi mers printr-o tara musulmana (iordania arabia saudita emiratele arabe, etc... si i-ai vedea pe aia cat de fanatici sunt cu religia lor te-ai speria.

Da e normal sa te gandesti la o forta supranaturala (de ex: dumnezeu) atunci cand suferi de o boala sau simti ca esti pe moarte. In rest cati dintre voi tineretul din ziua de azi va duceti la biserica din CREDINTA?

| Alișa00000000000 a răspuns:

Doamne,logic! Dumnezeu ne.a facut si tot El are grija de noi happy...normal ca aia care nu cred in El sunt niste satanistiwinking

| razvanel_5766 a răspuns:

Dap, si nu o sa ma opreschappywinking

| aryana_4212 a răspuns:

Bineinteles ca, DA. Dumnezeu ne ajuta pe toti si ne iarta de toate prostiile pe care le facem.

| albastrualb77 a răspuns:

Da normal, toata lumea ar trebui sa creada in Dumnezeu.

| shanela a răspuns:

Da logic DA cu toata taria DA DA DA de 100 de ori DAlaughing

| InnocentSmile a răspuns:

Daphappy

| xellos a răspuns:

Da

| Alina140663 a răspuns:

Da

| GabytzuA_7080 a răspuns:

Daaaaa...Cine nu crede e un tampit

| paulsefuteinbazadedate a răspuns:

In ziua de azi nici nu mai stim in cine/ce sa credem.

| mady_8925 a răspuns:

Dumnezeu este creatorul a tot ce ne inconjoara.Cine nu crede in Dumnezeu?!

| Ilyncutz a răspuns:

Dap, normal orice crestin crede in Dumnezeu in afara de aceia care au intrat in niste secte...straight face u nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.de ce? pentru ca nu exista motive