| anonim2000 a întrebat:

Voi cum faceti ca prietena voastra sa nu ramana insarcinata.sau ce fac prietenii vostri sa nu va lase insarcinate?(daca citeste o fata) sunt excluse anticonceptionalele, prezervativul si alte chestii.de exemplu eu folosesc ejacularea in afara dar mii frica de lichidul preejaculator. voi ce ziceti? mersi mult

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stiu sfaturile generale, in primul rand evita zilele periculoase si apoi ejaculeaza inauntru din cand in cand, primele zile dupa menstruatie ar trebui sa nu ridice probleme. Singura metoda sigura 100% este sterilizarea.

| TeoPT a răspuns:

Sa-ti fie frica, caci ejacularea afara nu te protejeaza deloc

si imi pare rau pentru tine, dar prezervativul este cea mai sigura metoda de protectie.

| gabrielgypps a răspuns:

Prietene, ejacularea controlata e buna in cazul in care poate fii controlata, insa si asa, in lichidul de dinainte de ejaculare pot exista de asemenea spermatozoizi, iar dupa ejacularea ta in afara vaginului, trebuie sa cureti bine penisul inainte de reintroducere deoarece pe canalul de scurgere pot ramane de asemea picaturi cu
spermatozoizi. si daca nu vrei sa ai probleme, si necazuri nu mai spune alte chestii, prezervatin si anticonceptionale findca acestea sunt cele ofera cea mai mare liniste cuplului fara insa a fii nici acestea 100 sigure in totalitate, in de la 70 % cat ofera coitus interuptus, ca asa se numeste la 99, 5 % cat ofera prezervativul e ceva. costa bani prezevativul insa si linistea costa.

| Gabitsza a răspuns:

Noi nu folosim prezervativ pentru ca se poate sparge sau cine stie ce.noi nu ne protejam si atunci cand ii vine sa isi dea drumul scoate penisul si isi da afara. dar trebuie sa ai si control bunbatting eyelashes. facem asta de vreo 8 luni si nu mi s-a intamplat sa raman insarcinata din lichidul preejaculator.

| vasiledumitru a răspuns:

Imi pare bine ca ai sentimentul de frica, dar nu tii frica sa pacatuiesti si sa faci sex, nu te temi de pedeapsa? Si oprirea de a face copii e pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu riscul de a primi notă de stupid sau nefolositor pentru răspunsul ce am să ţi-l dau, însă cea mai sigură metodă de protecţie este abstinenţa.