| Biscotte a întrebat:

Voi cum puteti defini cuvantul IUBIRE?

Ps: Am pus o simpla intrebare, nu va bateti jochappy!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva care in ziua de azi e MINCIUNA sa fii cu una si sa aflii ca te inseala asta inseamna iubirea chiar daca unii zic ca sunt momente de fericire langa persoana iubita asa ceva putin cate putin dispare

| Азбука a răspuns:

Fara iubire, viata ar fi mai altfel si mai urata.
Iubirea este unul din motivele pentru care exista viata pe pamant.

http://www.youtube.com/watch?v=Xr-cMH-8pUg

| Zady a răspuns:

Iubirea nu se poate defini prin simple vorbe...in expresia te iuebsc sunt doua cuvinte insa nu pot fi spuse de oricine.trebuie sa simti ca iuebstiiubesti cand esti alaturi de persoana respectiva la bine si la greu indiferent de relatie de prietenie sau cuplu, trebuie sa intelegi persoana respectiva sa stii cum sa te porti cu ea si sa nu ii doresti niciodata raul

| lplostonyou a răspuns:

Afectiune, daruire, respect...etc.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ba da... iubirea se defineste! si multi vorbesc despre ea dar putini o inteleg! si multi o simt dar putini sunt constienti sau responsabili! Au vorbit despre ea marii scriitori, au cantat-o marii artisti au interpretat-o marii actori, vorbim noi...se va vorbi si maine!
Un singur citat mi-e atras de-a lungul timpului atentia:" a iubi nu inseamna a privi unul in ochii celuilalt, ci a privi amandoi in aceeiasi directie!" Succes!

| mihaela_7412 a răspuns:

Iubire ceva ce nu se poate explic caci iubirea se simte, depinde si din partea cui vn :*

| Smarandica a răspuns:

Iubirea este TOTUL

| deutza a răspuns:

Exista mai multe feluri de iubire: iubirea fata de parinti, fata de prieten/sot, de amici. dar eu asa as defini iubirea.

IUBIREA este cel mai frumos sentiment dar si cel mai dureros. fara iubire esti ca un trandafir fara lumina si apa, ca ziua fara soare, noaptea fara luna si stele, ca fericirea fara zambet, ca viata fara oxigen.alaturi de persoana iubite te simti indeplinit/a, imparti bucuriile si tristetile cu acea persoana, langa care esti, la care ii poti spune orice fara sa fi jenat/a, pentru care tiai da viata, fara care nu ai putea trai mult timp, pe care l-ai suna noaptea la 3 doar sai spui ca tie dor de el/ea pentru ca nu v-ati vazut de cateva zile, cu care tiai petrece toata viata.

| KatyKat a răspuns:

Eu cred ca iubirea este viata, noi traim ca sa iubim, sa nastem altii ca sa urmeze, asa e parerea mea, adica daca esti de acord cu mine, ma bucur, eu as zice ca sunt oameni care nu pot iubi, dar sunt care iubesc, ca de ex. acest om din acest video "http://www.youtube.com/watch?v=h9nS834cBzc" e o iubire adevarata, nu vi se pare?;( funda?

| georginika a răspuns:

Nu pot defini cuvantul iubire. O simt pur si simplu :*

| lilcide a răspuns:

Iubire = sex laughing

| Bondarel99 a răspuns:

Iubirea este viata. Si daca iti lipseste iubirea, iti lipseste viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o definitie pentru cuvintul te iubesc trebuie doar sa o simti, doar atit!