| Andrəi a întrebat:

Vorbeam cu ea cam 20-30 de minute pe mess după ce ne-am separat și acum nici bună nu îmi vine sa-i mai dau, eu având un anturaj comun cu acel băiat, normal și cu ea, încerc sa evit un contact vizual cu ei deci.
E normal sa nu mai vorbești cu fata cu care ai fost și care are acum un iubit?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Holiday a răspuns:

Faptul ca v-ati despartit nu va transforma in dusmani.
Pe de alta parte, discutiile trebuie sa fie doar prietenesti, rezonabile ca frecventa, durata si continut si la ore decente, astfel incat sa nu o pui in situatii penibile iar tu sa fii privit ca un "atarnator".
Cu alte cuvinte poti ramane prieten, e o normalitate pana la urma, poti vorbi, dar fii decent in atitudine si ceea ce spui/faci, in conformitate cu situatia de fapt actuala.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de convingerea si caracterul fiecarei persoane care ajunge intr-o asemenea situatie.

| Andreeush a răspuns:

Este normal.
Sau tu să ai acum o altă iubită, ai fi de acord ca ea să mai vorbească cu fostul iubit?

| Clytia a răspuns:

Da, nu mulți rămân prieteni după ce se despart.

| cristian200313 a răspuns:

Da

| petR1x a răspuns:

Este perfect normal, fiindcă și eu am avut o colegă de clasă în școala gimnazială de care îmi plăcea și apoi după ce am terminat studiile în respectiva unitate - aceasta s-a mutat mai târziu în Anglia unde și-a făcut rost din păcate de iubit.
Dacă o admiri ca fată și ai sentimente pentru ea - mai bine să îți fie dor de aceasta decât să îți pară rău pentru ceea ce i-ai putea spune,
Aceea este părerea mea.