| DonAnonymius a întrebat:

Vorbeam cu prietena mea ieri la telefon.Ea este genul care vorbeste si cu mai multi baieti, relatii normale de prietenie.Dar vi se pare normal sa imi spuna mie la telefon ca ei isi ziceau unul altuia (ea cu prietenii astia) ca le e dor unul de altul si ca au vorbit sa se intalneasca undeva?(ea a fost plecata o saptamana la mare)

5 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E normal.
Te considera un prieten bun, pacat, nu stiu daca poti fi cu ea. Daca vrei, desigur.
E bine sa iti spuna astfel de lucruri, asa iti arata ca are incredere in tine si iti poate spune orice happy.

| Dianaㄨ a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu iti este nici devotata, nici fidela.
Orice femeie adevarata si educata, odata implicata intr-o relatie uita de ceilalti prieteni si, mai ales, nu le declara nimic legat de dor, dragoste sau alte lucruri de genul acesta altora. Sfatul meu este sa ii explici ca te deranjeaza modul in care ea abordeaza relatia voastra si, chiar daca ai incredere in ea, o femeie ce se respecta ar trebui sa aiba putin respect si devotament fata de iubitul ei.
Eu, de exemplu, odata implicata intr-o relatie renunt la decolteuri, fuste scurte, vorbitul sau filtratul cu alti baieti si la prieteniile stranse cu baieti.
De asemenea, imi dedic tot timpul persoanei iubite.
Ai grija ce faci, si, daca vrei, acceseaza meniul "contactati-ne" de pe http://educatiasexuala.ucoz.ro/ pentru mai multe raspunsuri!
O zi placuta!

| mihay88 a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Nu trebuie sa te transformi odata ce intri intr-o relatie, trebuie sa fii aceeasi persoana naturala ca inainte si cine te place te place asa cum esti. nu vad cu ce ajuta renuntatul la decolteu, fuste scurte si alte chestii din astea. mai ai un pic si ajungi la o manastire in ritmul asta :-p

| Dianaㄨ a răspuns (pentru mihay88):

Nu-i adevarat. La ce ziceam eu ca renunti inseamna ca renunti a-i arata altuia ca esti disponibila.

| Gaciu a răspuns:

Da, e normal mai bine sa iti spuna tot ce vorbesc decat sa nu iti spuna. Crede-ma stiu ce spun