| mateisitudor a întrebat:

Vorbesc cu 2 fete, s-a nimerit sa vorbesc cu ele in acelasi timp. Faza e că amândouă au prins sentimente si s-au atasat de mine. Mie imi plac ambele, dar trebuie sa continui doar cu 1. Imi e rusine si foarte greu sa ii spun celeilalte fete ca nu o sa putem trece mai departe...imi e rusine si de mine pentru ca stiu ca am făcut o greșeală, dar nu vreau sa o rănesc...

Răspuns Apreciat de Editori
| Anon31241212 a răspuns:

Buna! Din cate vad pari un baiat bun la suflet. Apreciez enorm ce ai spus, cum ca nu vrei sa o ranesti pe cealalta. Nu e ok sa joci la mai multe capete si e si normal. Una trebuie sa iti placa mai mult si pe aia trebuie sa o alegi, dar sa fii cinstit fata de cealalta. Alege-o pe cea care iti spune inima, mai vorbeste cu ele, o sa-ti dai seama mai bine pe parcurs. Poate ca una se va supara, dar crede-ma ca mai tarziu va aprecia sinceritatea ta. Nu mi se pare normal ce au zis restul baietilor, ca cica sa iesi cu amandoua. Asta denota imaturitate si nu iti va aduce niciun beneficiu. Alege-o pe cea cu care te simti cel mai bine, nu te lasa influentat doar de fizic, etc. Daca vrei doar ceva neserios poate atunci sa zicem ca le poti propune la amandoua sa faceti ceva, dar in cazul in care vrei ceva serios, fii sincer. Noi nu putem alege in locul tau. Bafta!

| mateisitudor explică:

Chiar as vrea sa mai discut cu tine in privat. Poate ai Instagram sau ceva. Mersi mult.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar trebuie sa continui doar cu una.
De ce, dacă îți plac ambele? Unde scrie că trebuie așa și nu altfel?
Să te întâlnești cu amândouă de o dată ar fi o idee. Și să le comunici că le iubești pe ambele de o dată, la fel de mult. Și apoi să le lași pe amândouă să decidă împreună ce vor să facă. Așa a procedat un prieten de al meu. Astfel, nu vei fi tu cel vinovat de decizia ce o vor lua ele.

| Drimmero a răspuns:

Nu ai nicio obligatie fata de niciuna, incearca cu amandoua, vezi ce se intampla, care te atrage mai mult, mergi mai departe, apoi daca trebuie sa renunti la una ii vei spune celei 'selectate' ca e ghinion de nesansa si aia e, tu acum esti in stadiu de experienta, vrei sa vezi care e mai misto, nu vad nimic rau in asta.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Și invers de nu ești de acord? Când scrie o tipa ca e cu doi și nu știe pe care sa aleagă, gen situația băiatului care a pus întrebarea, ești foarte critic. Vezi cum e? Asta se poate întâmpla oricui, dacă fu băieții ești indulgent și ești de acord fii asa și când sexul opus se confrunta cu situații asemănătoare

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Deloc, daca tipa n-are relatie sa faca ce-o vrea, nu are nicio obligatie fata de nimeni, acelasi sfat i l-as da si ei.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai din moment ce fetele s au atașat eu înțeleg ca e ceva relație cu fiecare nu doar discuții banale.

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Nu, din ce spune e un stadiu de cunoastere. Doar vorbesc si atat, deci nu e nimic intre ei, cel putin asa am dedus.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Ai dreptate. Si cu ce te putem ajuta? ^_^

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa le ranesti pe amandoua, spunandu-i fiecareia de cealalta.

Poti sa ranesti doar pe una.

Poti sa te ranesti doar pe tine mai intai si apoi pe una din ele mai tarziu.

Oricum ai lua-o, una va fi ranita.

| cristimihailov a răspuns:

Sau poti sa ii spui uneia ca esti gay.

| troleibuz a răspuns:

Ala, bala, portocala.

| Stegman a răspuns:

Ramai cu care iti place cel mai mult.

| mateisitudor explică (pentru Stegman):

Da, dar nu vreau sa o rănesc pr cealalta

| Stochel a răspuns:

Rămâi si tu cu aia care este mai frumoasa si iti place mai mult si mai dotata si mai buna la pat si in casa si bucătărie si apropo câți ani ai de te confrunți cu asa problema

| misaha a răspuns:

Rami cu aia care te place mai mult!