| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de 2 ani,ocazional,mai glumim, ne mai ignoram, nu inteleg de ce vorbeste cu mine. Nu vrea nimic serios, din plictiseala?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andrei0G a răspuns:

Vorbitul online este cu dus si intors. Cel mai bine este in realitate, unde persoana respectiva nu are cum sa isi premediteze gesturile, gandurile, instinctele. Relatiile de orice fel in mediul online sufera de distanta si de neintelegere(interpretare gresita din partea opusa), tocmai de aceea nu rezista, sau nu ajung nicaieri.

Solutia este intalnirea tipica, unde poti atinge persoana, poti simtii emotiile, starile, sentimentele.

Ca sa iti raspund la intrebare, parerea mea este ca vorbeste cu tine pentru ca te considera prieten(intr-un anumit fel), depinde si cum v-ati cunoscut si ce impresie aveti unul fata de celalalt. Intrebarea este, v-ati intalnit vreodata in realitate?

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Nu,este la multi km departare de mine, eram curios, 2 ani sa vb cu un om, nu vad logica

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Pai nu inteleg de ce vorbesti tu cu ea, daca e asa departe. Eventual sa mergi pana la ea sa vezi cum sta treaba daca are sentimente pentru tine(desi nu prea vad logica daca nu va stiti inca), nu e tarziu dar trebuie sa stii sigur ce are ea de gand.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Nu are nimic in gand, de multe ori ma gandesc ca vorbesc cu o fetita de 3 ani, doar eram curios si eu, eu vreau in Timisoara nu la distanta, am mai avut asa ceva

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Sfatul meu este sa nu mai pierzi timpul cu persoane de genul, axeaza-te pe ce este important pentru tine.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Ce este important pentru mine?

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Tu stii ce este important pentru tine, nu altii. De exemplu pentru mine e important sa iau singura restanta care mi-a ramas pentru anul 2, cu fetele mai e timp.

14 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cine da primul mesaj? Tu sau ea? Poate din plictiseala sau iti da mesaj atunci cand nu are cu cine vorbi.

| llleo a răspuns:

Lucrul ăsta îl știe DOAR și NUMAI ea. Dar presupun că îi face plăcere să vorbească cu tine. Spor.

| RAY a răspuns (pentru llleo):

Nu cred asa ceva

| BlackLight1987 a răspuns:

Întrebarea este, dar tu de ce vb cu ea? Care este motivul? Poate ii place sa flirteze asa cum iti place și țiewinking

| RAY a răspuns (pentru BlackLight1987):

De plictiseala, dar face misto mereu, glume copilaresti

| Andrei0G a răspuns:

De acord cu frank51.
Dar are „iubit" fata?
Mhm, mai bine te întâlnești cu ea să vezi dacă e ceea ce susține că e.