| Andreiu68 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de 4 luni si am aflat ca mai vorbeste cu cineva. Sa incep cu inceputul: Parintii mei au niste prieteni de familie de 2 ani, care acestia au o fata. Timp de un an si un pic cand ne intalneam duminicile sau la aniversari doar ne salutam. Pana acum 4 luni cand Karina, a inceput sa imi dea comentariu la o poza pe Facebook, iar de acolo am inceput sa vorbim. Dupa o luna de vorbit odata la 2 zile mi-a spus ca tine enorm la mine, ca nu vrea sa ma piarda, se bucura ca ma are si ca m-a gasit si altele. Eram ca si un cuplu doar ca nu ne sarutam si nu aveam relatii intime in rest ne tineam de mana, brat, ne pupam pe frunte, obraji, iesem in oras, prin cafenele, la film, venea la mine ne uitam la filme, ne alintam, luam in brate etc. Vineri a venit la mine sa ne uitam la un filmsi am vazut ca tot filmul vorbea prin mesaje.La un moment dat si-a pus telefonul la incarcat si a plecat la baie, eu stiindui parola am vazut ca vorbeste cu un baiat, dar vorbeau de parca erau iubiti, isi scriau mesaje de 10-15randuri, ca ii e dor de el, ar da orice sa fie acum langa el, ca abia asteapta sa il vada si alte chestii de genu. Cand am vazut am ramas surpins neplacut si m-am simti ca o roata de rezerva. Dupa Karina a venit de la baie,m-a vazut suparat si m-a intrebat ce am patit, i-am spus ca sa plece ca trebuie sa plec urgent undeva, am condus-o la usa,i-am spus un,, pa" rece si cu jumatate de gura si am inchis usa dupa care am stat o ora si m-am gandit de ce a facut asta. Azi am fost la ea acasa cu parintii la un gratar, nici nu am salutat-o, m-am pus in celalalt capat al mesei, se uita la mine, ma faceam nu o vad, mi-a dat mesaj nu i-am raspuns, mi-a facut semn sa ma uit pe telefon si i-am spus ca nu vreau, dupa care s-a intristat si a plecat de la masa. Dupa 5 minute vine mama ei si imi spune ca m-a chemat Karina la ea in camera. M-am dus, ea statea intinsa in pat, m-am pus langa ea, m-a intrebat de ce sunt suparat, i-am spus ca sunt suparat din cauza ei si ca nu ii spun de ce ca nu are rost si sa isi dea seama, iar ea a spus ca nu se simte vinovata si nu stie de ce sunt eu suparat pe ea si a inceput sa planga. I-am spus ca a fost o gluma de 1 aprilie dar nu a mers, dupa care i-am spus du-te si vorbeste cu prietenul tau prin mesaje ce contez eu, stii prea bine despre ce vorbesc, si mi-a dat un pumn in burta si cateva palme dupa cap, m-am ridicat din pat si i-am spus deacum sa ii dai lui prietenul tau mesaj si am iesit din camera. Intrebarea este oare am facut bine ce am facut? Acum ma simt prost. Dece mi-a facut asta? Macar putea sa imi spuna ca vorbeste cu cineva si sa fim prieteni sau nu stiu. Eu am fost fidel nu am vorbit cu nici o fata desi puteam sa o fac. Cand o sa ne mai intalnim in familie ce sa ii fac sau sa ii spun? Sau m-am suparat eu degeaba ca si asa nu eram impreuna? Ce sa fac? Eu am 20 ani, iar ea 19.

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Felicitari! Ai procedat cat se poate de corect.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Te-ai suparat tu degeaba, incearca sa petreceti mai mult timp impreuna.

| Emma30555 a răspuns:

Voi nu erați un cuplu dacă nici măcar nu va sărutați. La vârsta voastră totuși era normal sa va sărutati dacă vroiai sa se considere o relație. Trebuia sa știți ce sunteți, dacă sunteți cuplu sau nu. Intr un fel ai și tu dreptate dar poate ca ar trebui sa vorbiți sa vezi ce zice. Relația ei cu tine și cu celalalt e doar platonica. Ce i drept e greu sa mai ai acum încredere dar măcar sa învățați ceva din asta și sa nu mai faceți aceleași greșeli cu următorii.

| Andreiu68 explică (pentru Emma30555):

Cand stateam si ne uita-l la filme la mine dadeam sa o sarut, dar ori dadea capul inapoi sau pe spate, ori imi punea palma la gura. Daca o sarutam atunci sincer eu ii spuneam daca vrea o relatie.

| Emma30555 a răspuns (pentru Andreiu68):

Dacă nu te lasă să o saruti probabil nu era hotărâtă, ea nu își dorea o relație. Poate realizează ce pierde abia acum

| Necunoscut112 a răspuns:

Voi nu aţi fost nicio clipă iubiţi. Ai fost în ceea ce se numeşte "friendzone".

| devilshelp a răspuns:

Teoretic nu erati un cuplu. Poate ea astepta sa formati un cuplu, dar tu nu ai facut nimic. In orice caz, a procedat gresit prin faptul ca statea si cu tine si cu celalalt baiat. Ai procedat pe jumatate corect. Trebuia sa o intrebi mai intai daca ea te vede ca pe un prieten sau ceva mai mult

| Andreiu68 explică (pentru devilshelp):

Eu mai dadeam sa o sarut cand ne uitam la film la mine, ori dadea capul in spate, ori imi punea palma la gura.

| devilshelp a răspuns (pentru Andreiu68):

Inseamna ca te vedea doar ca pe un prieten cu (,) care era mai confortabila. Daca vrei sa mai fiti doar prieteni atunci cere-ti scuze. Daca nu mai vrei nicio legatura cu ea atunci las-o

| Eduard196 a răspuns:

De cand ai povestit prima data despre fata asta stiam ca o sa se termine. Daca tu nici nu o sarutai si nu faceai nimic cu ea cand ea tot astepta asta de la tine, normal ca s-a plictisit sa astepte si a gasit pe altul.

| jaqtoo a răspuns:

Foarte corect ai procedat, fata asta nu a ținut la tine de fapt și cum a avut ocazia a vorbit cu băiatul acela. Să ții minte un lucru de la mine femeile nu sunt niciodată mulțumite și oricând te pot înlocui.

| visan1122 a răspuns:

Ai procedat cat se poate de corect, practic daca stai sa o iei logic chit ca nu va pupati si etc erati ca un cuplu iar ea te-a inselat. Daca accepti sa fi inselat iart-o dar nu accepti fa-o disparuta din viata ta.