| jaques2k a întrebat:

Vorbesc cu o fata de ceva timp si am iesit si o data in oras cu ea, dar am ramas in pana de subiecte.am incercat sa caut pe net dar nu am gasit nimic util. poate ma puteti ajuta voi cu niste subiecte de discutie si sa imi dati un exemplu cum as putea sa incep conversatia dar sa nu sune stupid sa zic asa
ps am discutat cu ea despre filme/carti/seriale/familie/mancare/scoala

3 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Daca nu poti purta o conversatie cu o fata, inseamna ca esti limitat mintal. Citeste carti, reviste, priveste stiri - vei avea ce discuta!

| cyupaku a răspuns:

Cauta subiecte care sa o incite, nu sa o plictiseasca, incearca ce stii tu mai bine, trebuie sa fii bun intr-un domeniu

| Informativul a răspuns:

Ai putea vb despre probleme ale societati gen nu stiu problemele spitalerol din Romania, eu cu fata de care imi place vb orice chiar si despre menstruatie (suntem nebuni amandoi xD)dar nu ti-as recomanda sa faci la fell, nu stiu spuneti glume gen"Hai sa spunem glume"chesti de astea, mai incearca sa o cunosti mai bine afla cei place si ce cu nu dupa atunci vei sti ce sa vb cu ea