| Fernando9Torres a întrebat:

Vorbesc cu o fata (sau ma rog, încerc) ocazional, dar ea răspunde foarte greu (nu da seen, dar îs mesaje la care răspunde la care nu, dacă nu insist eu) și ma simt nașpa (și ego-ul îmi este afecta, în același timp) ca trebuie sa insist cu ea sa răspundă, deși când o o iau "mai tare", tot baga faze de gen "lucrez" sau "ești drăguț" (depinde de context), bun lucrezi, dar nu lucrezi și la 22:00(stiu sigur, ca mi-o zis ce lucrează și maxim pana la 20:00 îi la lucru) sa nu poți răspunde la un msj cu "ce faci/cum ești"(și da, ea întra pe net în timp ce îi la lucru), chiar nu știu ce sa fac. Știu la ce te gândești "treci mai departe", nu o zis nimeni ca vorbesc doar cu ea sau ceva de genu, dar ceva ma oftica, și cred ca de ce nu se lasa asa ușor, dar sincer habar nu am ce sa vorbesc cu ea pe net(+ca nici nu o cunosc sa știu ce și cum) ca nu ma pricep dacă nu ii vad gesturile. Deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Acum depinde. Si eu las facebookul deschis in browser la munca, desi muncesc. Mie faptul ca iti raspunde nu imi da de inteles ca te place, mai ales ca fata, pot sa spun ca raspund uneori la mesaje pe Facebook doar din politete si doar de complezenta.
Automat, daca -mi place cineva, incep sa bag si eu in seama si nu, poate nu raspund imediat, pentru ca am si alta treaba, insa raspund. Incearca sa abordezi atitudinea ei, n-o mai baga in seama si vezi daca observa, daca-ti scrie ea sau daca incetati sa vorbiti. In orice caz, nu-i mai scrie zi de zi, fii si tu mai rece.
Succes!

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Mie imi pari cam disperat,probabil asta rezulta si din conversatile tale.
Asta nu va fi decat un - in relationarea cu ea.
Poate chiar e ocupata si nu poate raspunda cand vrei tu sau pur si simplu nu e interesata.
Inceputul conversatiei conteaza intodeauna.
Si daca iti raspunde mai rar,iti dai seama dupa cum raspunde daca e interesata sau nu.
Daca raspunde sucurt,sec si la obiect,ghinion,nu e interesata.
Incearca sa porti discutii amuzante,provocatoare.
Nu genul ala de descutii clasice si plictisitoare.
Fi creativ,amuzant,provocator.
Femeilor le plac "joculetele"
Daca nu stapanesti bine asta, fa-o sa vorbesca despre ea, va fi mult mai receptiva cu tine.
Daca nici asa nu merge, mai sunt si alte fete, nu e capat de drum.
Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu Nu iti raspunde deoarece ii face placere discutia intretinuta de tine, o face doar datorita faptului ca da dovada de buna crestere si educatie si pentru a nu te respinge in mod brutal. big grin

| Fernando9Torres explică (pentru corbulalbrosu):

La început vorbeam normal (azi ii scriam eu, mâine ea) asta pana a aflat ca sunt mai mic cu 1 AN

| sofisis a răspuns:

Nu este interesata. Garantat. De o persoana interesata de tine nu stai sa tragi ca de guma. Ar iesi un dialog natural. Niciodata lucrurile fortate nu sunt ok. Daca nu ii scrii tu, ea iti scrie? Ca daca nu...e clar. Exista momente cand merita sa insisti dar exista si momente cand efectiv nu are rost. Asta pare a se incadra in cazul doi.

| DaniTDCI a răspuns:

Te cam ignora...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ceva... Cu astfel de fete nu merita sa te agiti. Daca vezi ca nu iti raspunde, nu te agita. Unde gresesti? Esti prea insistent! Nu vrea sa socializeze cu tine pentru ca are alta ocupatie. Daca era interesata, crede-ma ca iti raspundea imediat. Probabil are pe messenger alti 150 de baieti cu care vorbeste. Poate pe ei ii considera placuti. Nimeni nu o poate obliga sa socializeze cu tine daca ea nu doreste acest lucru. Si vezi ca mai sunt si genul acela de fete care te tine in lista prietenilor cat sa ii dai numai like si cometarii la poze. Cand sa socializeze, te evita. Am ceva vechime pe FB si stiu cum sta treaba pe Facebook. Ca sa zic asa... Cont din anul 2010.