| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Vorbesc cu un băiat de 1 ani si am devenit iubiți. Amândoi avem 16 ani.Ne intelegem bine.El tot bate apropouri ca sa ne începem viața sexuala împreună, dar eu nu ma simt pregătită pentru asta. Nu e vorba de frică, dar nu simt ca mi -as dori asta acum.Ce i as putea spune astfel încât sa înțeleagă? I am spus ca daca vrea asta, sa caute in alta parte, dar spune ca ma dorește doar pe mine..Mda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te doreste doar pe tine datorita faptului ca te iubeste, in acel caz va intelege si va mai astepta. Dar daca dorinta lui apare si se manifesta din cu totul alte motive in acel caz spune-i sa te lase in pace si sa plece in alta parte unde... sa-i fie de bine. big grin

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce ai zis si aici, simti ca nu e momentu si e si normal, esti inca destul de mica.

| RAY a răspuns:

Ti a pierdut baiatul timpul cu tine, de ce va bagati in relati daca nu oferiti sex, ca sa aveti un catelus langa voi

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Raspunsul tău e cel mai corect. Merita funda

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te iubeste cum pretinde, mai poate sa astepte 1-2 ani, pana esti tu pregatita.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu esti pregatita pentru sex, nu faca sex cu el.

| Andreeush a răspuns:

Daca tu nu iti doresti asta acum nu o face. El daca te iubeste te va astepta.

| Plato a răspuns:

Daca te doreste doar pe tine, asteapta 10 ani daca trebuie. Daca incearca sa te convinga, inseamna sa ti-ai pierdut calitatea de "iubita" si ai obtinut-o pe cea de obiect.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

O prostie. Pana ce si eu care n-am avut in viata mea o relatie stiu ca partea cu asteptatu e o aberație. O relatie trebuie sa implice si sex, altfel e platonica.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu te simti pregatita? Vrajeala. Daca nu esti în stare sa oferi sex, nu te mai baga in relatii. Nimeni nu e obligat sa stea după tine.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Dar dupa parerea ta cineva e obligat sa-ti satisfaca poftele sexuale?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nici vorba, insa baietii majoritatea sunt heterosexuali(atrasi de sexul opus). Deci orice heterosexual cand vede o fata prima normal ca se simte atras inclusiv sexual de ea. Practic interesul sexual ne impinge sa comunicam cu voi, si clar ca in lipsa acestei dorinte nu am sta cu voi. Gandeste-te putin, de ce nu sta un homosexual cu o fata? Din lipsa atractiei, simplu.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nici ca as putea fi mai intru totul de acord cu tine ca atractia dintre doi oameni este literalmente baza unei relatii. Cu toate acestea, trebuie sa te asiguri ca relatia ta nu se bazeaza numai (subliniat) pe atractie, pentru ca mai devreme sau mai tarziu, ma crezi sau nu, frumusetea ofileste.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Cum spui tu

| GirlOnline81 a răspuns:

"Nu-ți voi spune când și cu cine sa îți începi viața sexuală, dar fa-o când te simți pregătită și cu cine simți ca vrei. Dacă acel băiat/ bărbat te iubește cu adevărat, nu va pleca nicaieri" - vorbele nu-mi apartin, ci tatalui meu. Mie mi-au prins bine happy.

| Misteryy a răspuns:

Nu ii mai spune sa caute in alta parte, va intelege ca nu vrei sa o faci cu el deloc, spune-i ca nu esti pregatita, ca este un tip atragator pentru tine si ca nu te simti inca pregatita sa faci asta.
Cred ca intrebarea ta este, sa o fac cu el sau nu, si nici decum sa nu ii spun ca nu vreau, iar atunci te sfatuiesc sa te gandesti bine, relatiile in adolescenta nu functioneaza mult o buna parte din ele, in schimb daca tu il placi, te simti bine cu el si observi ca are ganduri serioase de relatie cu tine, de ce nu, keep goin', daca iti si permite religia, da.
Sfatul meu: Atunci cand iti alegi un partener sexual ca fata/ femeie, nu te gandi, daca se desparte de mine...asta tine de un viitor pe care oricum nu l poti cunoaste, ci daca este baiatul serios si are ganduri de relatie, pentru ca in acelasi timp te poti desparti si de un baiat serios, sper ca ai inteles ce vreau sa spun.