| PsyhoChild a întrebat:

Vreau ca prietena mea să se despartă de mine, fiindcă eu nu o mai iubesc. Ea ma place extrem de mult, dar eu nu. Cum pot face să o fac să nu mai fie atrasă de mine într-un mod subtil? Ma gandeam să încep să fac lucruri neatractive când ma intalnesc cu ea. Nu vreau să-i rup inima, dar nici nu vreau sa mai continui

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ElenaElla92 a răspuns:

Oricum ai face adevărul tot iese la suprafață, parerea mea din punctul meu de vedere este să fii sincer cu ea, chiar dacă doare acest lucru, crezi tu... cu minciuna, să fii ascuns de adevar te vor ajuta mai mult? Din contra nu, si pe langa asta trec zilele foarte rapid si tu tot in locul ala rămâi... fără să stii ce sa alegi de la viata si ce vrei tu de fapt

9 răspunsuri:
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa porți o discuție sincera cu ea decât sa faci cine știe ce la întâlniri. Tot o sa se prindă.

| Sofer a răspuns:

Tot ii vei frânge inima. Când intri într-o relație, intri ca o placi pe acea persoana și sa tina cât mai mult. Nu te desparti de ea.

| IngerasulMicut a răspuns:

Ești sigur că nu o mai iubești? Adică, e posibil ca multe persoane să aibă perioade temporare în care nu simt iubire/atracție pentru partener (poate și din cauza stresului etc.). Dar dacă ești sigur că nu o mai vrei să fie cu tine într-o relație, încearcă să porți o discuție sinceră și calmă că nu o mai iubești în sensul ala.

| Apokales a răspuns:

Doar n-o mai baga in seama. O sa inteleaga mesajul.

| troleibuz a răspuns:

Ti-e mai usor sa o ranesti decat sa te desparti de ea? Asa ego ai? Vrei neaparat sa o faci pe ea sa se simta cum te simti tu acum? Nu ti-ar strica niste terapie.

| Nemessys a răspuns:

Cat de pussy poti fi incat sa nu fii in stare sa te duci la ea si sa-i pui ca nu o mai iubesti si ca vrei sa se termine totul.
Nu inteleg cum ai ajuns tu la concluzia ca daca te desparti mai,, subtil" de ea, nu o sa o doara deloc sau o sa o doara mai putin.

| LoveSleep a răspuns:

Eu zic s-o inseli si rezolvi 2 probleme in acelasi timp.
1. Te desparti de ea.
2. Iti gasesti alta si te asiguri ca iti poti gasi alta inainte sa o parasesti.

N-ai auzit ce-a zis pu multimea? Ca o ranesti oricum ai face-o. Deci fa-o ca sa fie mai bine pentru tine, daca pentru ea nu poti.

| Adry05 a răspuns:

Desparte-te de ea, nu-i mai irosi timpul. mai rău faci să-i dai suferințe mici cu timpul, mai bine o dată și gata, îi mai pierzi o lună de relație să stea să plângă că te porți rece cu ea ca să se ajungă tot acolo...

Răspuns utilizator avertizat