| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o Explicatie! Ce inseamna a face sex? si care e diferenta intre sex si dragoste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex este ceea ce fac animalele, adica doar act sexual fara sentimente. Dragostea este atunci cand nu te intereseaza actul sexual, ci vrei doar sa fi alaturi de persoana iubita, sa va uniti atat trupeste cat si sufleteste.Nu vei reusi sa faci dragoste decat daca vei simti pentru fata iubita o dragoste pura, din toata inima si te vei darui ei cu totul, trup si suflet. Daca la sex, scopul este placerea fizica si performanta, in dragoste placerea este sa stai alaturi de fiinta iubita, actul sexual trebuie sa fie ultimul lucru la care sa te gandesti(el sa fie o consecinta, nu un scop), scopul principal trebuie sa fie respectul, increderea, daruirea.Iti doresc sa poti simti o astfel de iubirehappy

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as fi folosit exemplul dintre o targă și un client, deoarece "Anonim" fiind un om(Human) ar fi preferat un exemplu între oameni, nu animale, cred eu.

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Sex-contact fizic
dragoste-poate fi ca preludiul pentru sex adica toate chestiile alea pana la momentul propriu-zis cand va opriti. Dar unii folosesc aiurea cuvantul.Adica zic:am facut dragoste si a iesit un copil. unde mai e diferenta?:S

| Anileda a răspuns:

Pai cand faci dragoste inseamna ca implici si sentimente asa prin sex doar actul in sine si indiferenta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex doare