| Chizara4 a întrebat:

Vreau parere despre relatia la distanta (America, Moldova).

Răspuns Câştigător
| kiv1990 a răspuns:

Buna, gaseste-ti o prietena aici, in state relatiile simple nu sunt sigure dar la distanta cu atit mai mult
p.s crede-ma 2 ani am locuit acolo. insa poate sa existe o relatie la distanta numai daca ea e religioasa

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu exista: exista doar iluzii desarte.

| relian a răspuns:

Pai este f bine chestia asta.o relatie la distanta iti arata cit se poate de clar cu cine ai dea face.bine cu conditia ca relatia sau distanta sa nu dureze mai mult decit este necesar.dar sa zic un an acolo merge de nu se poate.atunci vezi ce face el sau ea cit tine la tine sau nu.hai sa zic merge si doi ani dar sa mai si va vedeti asa odata pe an macar. dupa gata trebuie sa stati impreuna.altfel nu poti merge asa; la infinit ca aia nu mai este relatie.dar distanta intr-adevar iti arata ce fel d e om esti.si sa zic chiar daca ea sau el o sa te insele nu-ti fa probleme cei mai multi oameni asa sint.la majoritatea se aplica ochii care nu se vad se uita.dar majoritatea oamenilor nu se iubesc.la cei care se aplica ce am zis aia habar nu au cei aia dragoste.doar vorbesc asa sa impresioneze. daca doua persoane sint despartite o perioada de timp si ei continua sa vorbeasca sa se iubeasca, sa simta ca nu mai pot unu fara alantu aia e adevarata dragoste.restu e apa de ploaie.si cind vezi asta? atunci cind esti la departare de celalant.asa daca stai bot in bot toata ziua niciodata nu o sa ai ocazia sa stii exact linga cine stai. putini oameni stiu cei aia sa iubesti, dar mai toti se dau cunoscatori.

| xanderblackx a răspuns:

Parerea mea despre relatia la distanta este ca nu se poate numi asa ceva o "relatie" ci doar cominicare pasiva... atat. numai bine

| geocarul a răspuns:

Parerea mea e o prostie dar nu te supara pe mine da ce relatie e aia

| kim33 a răspuns:

E lunga distanta dar parerea mea e asta daca va iubiti si cel mai mult aveti incredere unu in altul de ce nu un sut in fund un pas inainte

| AfB a răspuns:

Dragostea asta pe internet nu tine. Imagineaza-ti ca pleaca oameni la munca in strainatate( oameni casatoriti) si ajung sa se insele. Ce zici tu poate fi doar relatie de prietenie, in niciun caz de iubire adevarata.

| canabisssssss a răspuns:

Asta depunde de voi, eu am vorbit cu un baiat 8 luni din care 6 el a fost plecat in Italia, ne-am cunoscut pe internet si ne-am inteles ok..ne0am despartit dupa ce el a venit in Romania. daca simtiti ceva unul pentru celalalt nu conteaza distanta
Sper ca te-am ajutat

Fundapuppy dog eyes

| MihaiGamer235 a răspuns:

Este cam indepartata relatia dintre voi dar daca va iubiti nimic nu va va desparti. In cel mai rau caz este sa va despartiti.