| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cer un sfat! am 15 ani si ma intilnesc cu un baiat de 6 luni.Ieri am sarbatorit,ca a fost ziua noastra si el a dorit sa facem ***.eu i-am spus ca nu pot ca inca sint mica si o sa devin curva in sat, ca el o sa ma f**a cit o sa vrea si apoi o sa ma faca de nimic.El a spus ca nu e drept si ca nu o sa faca niciodata asa ceva si ca nimeni n-o sa afle, dar nu-l cred el trebuie sa se laude la cineva.Si am ajuns la trei variante ca ori ma culc cu el ori ne despartim ori ma inseala.Il iubesc,sincer si din toata inima, dar nu vreau, pentru ca invatam intr-o clasa si mai avem inca mult timp pina plec din sat cind ne vom desparit desigur.Nustiu de ce dar eu cred ca daca o sa-i dau apoi el se va comporta cu mine urit si ma va face de nimeni ma va face geloasa.dar nu vreau sa-l pierd, nu-mi inchipui viata mea de acum fara ca sa ne intalnim, m-am invatat deacum si daca ne daspartim o sa sufar mult.Nustiu ce sa fac, ajutati-ma cu un sfat.Nu-mi arde a glume acum sincer daca vreti luati in serios daca nu nici nu raspundeti. multumesc anticipat

17 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Esti prea mica. Daca nu vrei sa se intample nimic, n-ar trebui sa te simti obligata, presata.
Daca el te iubea asa cum tu il iubesti, te astepta pur si simplu nu-ti punea conditii incercand sa te santajeze.Nu ceda sub nici o forma.Viata sexuala ar trebui inceputa cu cineva care te iubeste, te respecte si e atent la trairile si sentimentele tale nicidecum cu cineva care spune sau iti da de inteles ca o sa te insele. Daca tinea la tine nu concepea, nu putea sa ia in calcul aceste 2 variante despartitul si inselatul.
Spune-i clar ca n-o vei face si gata. Daca renunta la tine ar trebui sa te simti usurata ca n-ai facut dragoste pentru prima oara cu un om de nimic.Ai rabdare! O sa ti se para sfarsitul lumii, dar o sa treaca.
Vei intalni pe cineva care te va merita si te va iubi, si vei sti sigur cand vei vrea s-o faci.Vei dori tu! Nu fortata, nu pusa la zid.
Ai incredere in tine!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga mea, ti-ai raspuns singurica la intrebarea pusa de tine, el va dori sa te "bifeze" apoi iti va zice pa din mers. daca esti inca virgina, nu fa prostia asta si nu ceda ispitelor, nu trebuie sa faci ce fac toate fetele, nu trebuie sa te increzi in toate, nu e varsta ideala, daca te iubeste, te va intelege si te va astepta, mai ales ca nici el nu este mare de ani, te-a amenintat ca te paraseste? pai unde este iubirea si respectul lui fata de tine? te inseala cu alta? halal iubire si respect pentru marea lui iubire..esti mica, nu esti pregatita si nici corpul tau nu e pregatit pentru relatii sexuale, asa ca, nu iti ramane decat sa ii zici in fata ca nu doresti sa fi salteaua nimanui pentru ca nu e timpul potrivit.
O seara bunahappy

| MarioOnette a răspuns:

Are 16 ani,e mic si el, daca eu cu creierul meu inteleg ca nu trebuie sa fac asta, da inima imi spune ca-l voi pierde, A spus ca am timp sa ma gindesc pina data viitoare cind ne vedem si asta o sa fie vineri(de ziua lui).Nu vreau sa-i spun ca ne despartim chiar in aceasta zi dar nici pe net nu vreau, Nu stiu cind o sa-i spun

p.s m-a uimit atunci cind a spus ca tu intelegi ca eu numai pot rabda si ca am pierdut 6 luni de zile, rau ca le-a pierdut asta n-o sa pot sa eu reintorc.
Dar nu cred ca el chiar nu simte nimic pentru mine, ca eu sint prima cu care s-a intilnit atit de mult si ca a facut multe si s-a comporat frumos(nu mereu, mult am plins si din aceasta cauza)
asa ma simt prost ca sint inca mica dar sint intr-o situatie oribila si n-am cu cine discuta despre asta.

| Doηηa a răspuns:

Dacă tu vrei să te apuci de hâța hâța de la 15 ani nu e bine deloc și mai grav te lași prostită de un porc care nu te iubește și vrea doar să profite de tine.
Dacă te culci cu el acum, mai târziu o să regreți că nu te-ai păstrat pentru cineva care te iubește cu adevărat. Oricum, nu ar trebui să fii atât de disperată, e simplu să iei o decizie dacă ești deșteaptă și te respecți.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum poti zice ca il iubesti sincer si nu te vezi fara el cand el vrea doar sex de la tine?

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa devreme s-a pus probema sexului? Dupa 6 luni?! Iar daca el te vrea pentru sex, imi dau seama de caracterul baiatului.

Unde mai pui ca esti si foarte mica pentru sex. Daca tii cat de cat la demnitatea si sanatatea ta astepta cel putin pana 17 ani jumate 18.
Daca baiatul insista, PARASESTE-L.

| Alcyon a răspuns:

Nu mi se pare deloc in regula faptul ca te santajeaza emotional, ca sa te culci cu el. Asta arata ca nu tine la tine asa cum pretinde, si ca te vrea doar pentru sex. Nu ceda presiunilor lui. Chiar daca te lasa, nu-i nicio paguba. In cazul in care te culci cu el si pe urma te paraseste, o sa suferi si mai tare, decat daca va despartiti acum. Nu te grabi sa-ncepi viata sexuala. La 15 ani, esti mult prea mica. Daca ramai gravida, ce te faci? O sa-ti nenorocesti viata. El o sa-si puna coada pe spinare iar tu o sa umbli prin spitale sa faci avorturi, sau si mai rau... o sa nasti un copil pe care nu ti l-ai dorit si-n loc sa mergi la scoala, o sa stai sa schimbi scutece.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Mesajul tau este sincer dar s cum si tu descrii pe ici reltia voastr este conditionta de a va culca sau nu impreuna sau de a face sau nu sex. Acum daca iti convine s sti intr-o relatie conditionata atunci inseamna ca esti si pregatita sa accepti consecintele, depinde si ce planuri i dr in orice caz faptul ca te culci cu un bait la 16 ani nu te va face curv, vei fi o fata normala.
Sunt multe fete care se culca la varste fragede, dr important este sa retii ca prima data modul in care se desfasoara este cel mai important, mai special si vei stii toata viata primul moment si primele momente de acest gen.
Incearca sa nu faci lucrurile conditionat si totodata este important sa stii ca tu iubesti si iubire inseamna mult mai mult decat relatia sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La modul tău de gândire îți zic clar NU.
Ar fi trebuit să ai încredere în el, dar se vede că nu ai, ori ești dezamăgită de propunerea lui. Multor băieți le tropăie hormonii la acele vârste și nu mai gândesc prea realist. Pe cât pariu că nu știe nici chestii elementare despre anatomia feminină, cât să te ferească de necazuri? La tine-i mai rău decât la el.
Câți ani are? Dacă e atât de imatur încât instinctul masculin să îl facă să se laude și pe tine să te folosească pe post de trofeu, nu merită. Îl iubești? Mai sunt destui, suferi vreo două luni și gata. Mai ales la 15 ani.
Dacă te iubește, nu te va sili sau amenința, dacă face contrariul va dovedi că doar asta a vrut tot timpul.
Știu cum e să vezi persoana aia mereu, învață să ignori, evită-l și gata. N-ai cum să te ferești, iar de transferat, din atâta lucru nu cred că merită.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca chiar ar tine la tine cu adevarat nu te-ar obliga sa faci sex cu el si ar astepta pana cand te-ai simiti tu pregatita.E treaba ta ce faci dar eu zic sa te gandesti bine la ce alegi.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cum poti iubii pe cineva care se gandeste doar la binele lui? El doar asta a urmarit de la inceputul relatiei voastre, acest gen de baieti nu au sa aiba in viata lor o relatie stabila. Cel mai bine ar fi sa-l lasi ca nu vei scapa de el, cu forta si tot o sa faca sex cu tine, un baiat care iubeste o fata ai arata respect nu o conditioneaza.

| Emmett a răspuns:

Poate el crede că ești marioneta lui și crede că te poate dezbrăca când vrea. Dar poate ești o fată care nu vrea să intre într-o încurcătură de genul: să îi faci un copil, să nu fi agresată, violată sau să te facă să te simți jenată când ești dezbrăcată și-l vezi pe el gol pușcă.Eu cred că nu e bine să faci sex la vârsta asta.

| Emmett a răspuns:

Salut! Tu esti prea mica sa faci sex acum. Eu cred ca el are cate o aventura cu foarte multe fete si a povestit fiecare noapte tuturor prietenilor lui (desigur dupa ce s-a despartit de fetele alea, dupa ce au facut sex cu el). Mai bine nu mai vorbi cu laudarosul si jegosul ala.

| Emmett a răspuns:

Eu am vazut intr-o zi cand eram la mare in 2011 doi soti si copiii lor toti dezbracati(adica si adulti nu aveau chilototi), concluzia mea e ca erau nerusinati. In cazul tau: PARASESTE-L PE BAIATUL ALA IMPOCRIT!

| Emmett a răspuns (pentru Emmett):

O da, cred ca te-am ajutat cu cele doua raspunsuri. FUNDA?

| blondaxox a răspuns:

Trebuie sa ii spui ca inca nu esti pregatita pentru acel pas si ca poti avea multe problem, infecti, chist. daca te-ar iubi cu adevarat ar astepta mai un an, dar daca vrea doar sex nu te merita. poti avea ceva mai bun, unu care iti vrea doar binele tau du dupa se pune el. Funda?

| FunnyRavan a răspuns:

Daca tu ii vei zice ca nu vrei sa faci sex cu el daca te iubeste cu adevarat o sa iti respecte decizia