| cristi11cristian a întrebat:

Vreau sa fac cunoscut faptul ca am nevoie de ajutorul vostru,. intr-o banala situatie in care ma aflu.

Sa intamplat de curand intr-un loc public (o sauna ) eram cu un prieten dar la un moment dat am vazut-o pe ea. M-ia zambit si i-am zambit inapoi. si fara sa stim orele au trecut si iar au trecut avand timp sa ne cunoastem nitel si mai bine decat intim!
Chiar imi placea ideea de a fi cu ea si cred ca am spus lucruri mult prea serioase, intr-un timp record-in ceea ce priveste viata mea,(si. ea parea ca ma intelege).
Am insistat (dupa ce am schimbat numerele de telefon) prin mesaje sa o fac sa inteleaga ca, chiar imi doresc ceva mai mult de la ea nu doar o aventura. Asea ca am decis sa pun capat, fiindca nici unu din eforturile mele nu parea a da roade-adica sa mi fi dat macar un semn dupa acele mesaje! si acum se pare ca am pierdut contactul cu ea definitiv fiindca stiu ca am gresit fiindca am insistat. si nnu stiu ce ar trebui sa fac sa mi recapoat deminitatea dar cu atat mai mult curajul de a o mai vedea dupa cele spuse. daca e cineva care ar putea sa mi de-a niste sfaturi. sau cu ce credeti ca am gresit.as fi incantat! multumesc

Răspuns Câştigător
| MissC_6297 a răspuns:

Ai gresit cand ai demonstrat ca esti indragostit deja prea de ea, nu neaparat indragostit, dar poate mult prea insistent si poate a crezut despre tine cum ca ai fi "cu vrajeala pe tine". La inceputul unei relatii sau unei situatii ca a ta nu trebuie sa faci greseala de a-i arata partenerului cat de nebun esti dupa el/ea pentru ca, la inceputul relatiei fiind, ei/lui i se va parea plictisitor deja faptul ca tu esti deja cucerit de ea. La inceputul unei relatii ti de pare o provocare sa il faci pe partenerul tau sa fie cat mai indragostit de tine, cat mai nebun dupa tine, ceea ce tu i-ai demonstrat ca s-a intamplat deja, fiind prea repede.Scurt :ea s-a plictisit deja fara sa faca nimic. Poti sa ii spui ca ai gresit, ca nu esti expert in relatii si ca nu stiai cum sa ii dovedesti sau sa ii spui ca iti place foarte mult de ea, iar eu cred ca daca ii mai ceri o sansa sa te revansezi si sa ii arati cum esti tu de fapt, (de data asta nu mai exagera ca in precedent) va accepta. Si eu am facut ca tine, chiar daca sunt fata si pentru ca nu stiam cum sa repar situatia, a ramas totul suspendat... Dar doar dupa vreo 4 ani mi-am dat seama ce trebuia sa fac.
Sper sa reusesti :p

Succes!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ai greşit pentru că ai insistat.Probabil vroia ca tu să-i fii doar amic, deoarece are prieten sau nu este pregătită pentru o relaţie.Sunt mai multe posibilităţi, şi numai ea poate şti care este adevărată. Ea a făcut o greşeală şi mai mare; nu a mai dat nici un semn de viaţă în loc să iţi spună că nu vrea o relaţie serioasă.

pa, pa.

| DevilLife a răspuns:

Pai tu nu ai gresit cu nimic! doar ca ea nu cauta decat o persoana cu care sa vorbeasca si poate ca a fost prea timida sa te opreasca atunci cand tu ii povesteai viata ta...nu ai de ce sa te simti prost ca ai insistat si ea nu tia raspuns.se intampla tot timpul.VIATA MERGE INAINTE...so fi tare si continua incercand sa fi indiferent cu ea(o va durea lucrul dat fiind faptul ca sa simtit dorita si te avea la mana)

Sper sa treci peste cu binebig grin
pa, pa