| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fiu sincer, de când am încercat sa fac prima data sex ( sunt major) ma simt prost pentru ca nu am avut erectii pentru ca îmi este teama și am emoții sa fac sex și de atunci nu am mai prea avut erectie sau stare de excitare. A venit fata sa o facem și eu am fost speriat și emoționat și nu mi s-a sculat și de atunci tot asa sunt când vine vorba de sex cu o fata, nu am mai avut contact niciodată cu o fata, ce pot sa fac sa fiu din nou ca înainte și sa am erectie și sa fac sex? Cum sa scap de emoții și stres și teamă? Am asa emoții când întru în conctact cu ea încât în loc sa am erectie sunt speriat și parca se face mai mica. Nu am avut niciodată prietena și nu am făcut niciodată sex, acum am 20 de ani și lucrez.

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O vorba veche spune: "Nu exista barbat impotent, doar femei nerabdatoare, nepricepute". happy
Cand iti gasesti o fata mai experimentata, spune-i fara jena ce problema ai (cele de peste 30 ani au, de regula, suficienta experienta sexuala).
Daca femeia vrea intr-adevar sa faca sex cu tine, atunci te va excita la maxim in cateva minute, iar problema ta (psihica) va fi rezolvata. Vei constientiza ca problema... de fapt nu este problema!winking

Daca nu ai niciodata erectie, atunci mergi la un medic urolog si discuta problema cu el, sa verifice daca nu cumva ai ceva problema organica sau hormonala.

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru Bula):

Ok, când ma masturbez am

| Bula a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Ok, atunci cauta-ti o iubita de 30-40 ani, care sa te puna "pe picioare" intre picioarewinking

| Bariel a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

S au incearca cu un barabat

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru Bariel):

Nu vreau asta și nici nu am sa încerc vreodată

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Sa stii ca nu este de aruncat la cos ideea, in sensul de a te gandi la problema. Nu sa ai o relatie cu un barbat, dar daca nu cumva este si asta o cauza? Putini dintre gay recunosc de la inceput ca au aceasta inclinatie.

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cum pot scăpa de chestia asta, nu vreau sa fiu gay

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Doua probleme:
1. Fiind o fire superemotiva, te stresezi ca nu o sa fie bun la sex. Iti spun: majoritatea baietilor o cam dau in bara la primul sex. Daca fata te iubeste te va intelege si te va ajuta sa treci peste inceput. Tu trebuie sa iti spui: si eu pot ce pot altii, nimeni nu s-a nascut invatat. Rabdare.
De asemenea trebuie sa aveti un mediu ambiant placut, nestresant. Trebuie sa te acomodezi sa fii langa iubita, sa va mangaiati, sarutati, daca se poate in costumele Evei si Adam. Si s-ar putea ca pofta sa vina. Si comunicati: spune-i despre situati ta.
2. Cat priveste faptul ca nu vrei sa fii gay, asta nu este o alegere, este un dat de la natura. Nu alegi sa fii gay. Esti sau nu esti gay. Pornirile homosexuale pot fi estompate, ascunse, dar nu inlaturate. Ele se vor vedea mai devreme sau mai tarziu in relatia cu o fata (femeie). Dar sunt barbati bisexuali casatoriti, parte din ei avand si amanti. Nu vreau sa fac teoria pe baza scarii sexualitatii, dar iti recomand sa citesti despre scara sexualitatii a lui Kinsey si o sa vezi ca nici in acest domeniu nu se imparte totul in alb si negru.
Ce am scris nu este o militare pro homo, este una pentru cunoastere. Niciodata un heterosexual fara inclinatii homosexuale nu va accesa la avansurile unui partener de acelasi sex.
In viata sunt manifestari pe care – din pacate - unii si chiar presa le considera gesturi homosexuale, desi ele sunt normale in colectivitati de acelasi sex. Doar daca urmaresti pe net asemenea gesturi intre fotbalist, gesturi care cu ceva ani in urma erau considerate normale din punct de vedere hetero. Fuga dupa senzational dauneaza grav mintii unor reporterasi sau unor postaci frustrati.

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

O persoana care este atrasa de băieți sau de ce zici tu cum poate sa ajungă sa fie din nou atrasa de fete?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Nu totul este alb si negru. mai este si latura gri, care - din pacate sau fericire, depinde cum se pliaza pe situatia ta - este cea mai intinsa. Ai auzit de bisexualitate? Aceasta este influientata - in ceea ce priveste relatiile - de mediul in care traiesti si de persoanele cu care intri in contact relationar.
Iti recomand sa citesti despre scara sexualitatii a lui Kinsey.
Inca odata specific pe acest site: ceea ce spun nu este un activism pro homosexualitate, este pentru cunoasterea multilaterala a sexualitatii.

| darrio2007 a răspuns:

Tine de psihic. Iti vine greu sa interactionezi cu persoana de sex opus. Mai ales cand vine vorba de relatii sexuale. Una e sa te masturbezi si alta in relatia cu o fata/femeie. Lipsa de experienta spune tot.

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru darrio2007):

Da dar de atunci nu mai prea am erectie când vad o fata și sunt într un fel excitat nu am erectie, măcar dacă as putea sa fac sa am erectie cât sa fac sex, la tine cum a fost prima data?

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru darrio2007):

Și de ce nu mai sunt excitat când vad o fata cu forme, nu am erectie

| darrio2007 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Asa cum ti-am raspuns, tine de psihic. Una este sa te masturbezi singur in baie si alta e sa interactionezi cu o fata, mai ales cand vine vorba de sex. Nici eu nu am avut o experienta placuta prima data dar in timp am revenit la normal.

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru darrio2007):

Ție ți s-a sculat prima data?

| darrio2007 a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Băț.

Răspuns utilizator avertizat
| bbobo22 a răspuns:

Asa cum tu singur recunosti iti pierzi erectia din cauza emotiilor tale. Este important sa fii mult mai relaxat si concentrat pe starea de excitare. Daca stai tot timpul cu teama ca o sa-ti pierzi erectia o vei pierde asa cum ai patit de atatea ori. Este important sa-ti gasesti o partenera stabila cu care sa poti comunica si care sa te ajute sa capeti incredere in tine si sa treci peste starea de panica atunci cand se intampla. Invata sa ai rabdare si cu tine si cu partenera ta. Nu mai fi egoist si nu te mai gandi doar la tine. Incepe prin a te juca cu partenera ta concentrandu-te sa-i oferi in primul rand ei placere. Cauta sa descoperi ce-i place, ofera-i multa atentie, mangaieri, sex oral. In felul acesta ea va fi fericita si va avea la randul ei grija de tine iar tu vei scapa de teama. Esti inca foarte tanar si ai multe de invatat. Succes!