| naomiiii a întrebat:

Vreau sa ii scriu o scrisoare unui băiat dar nu e iubitul meu, doar ne simpatizam. Ceva idei va rog?

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E greu sa-ti spuna cineva ce sa-i scrii, atata vreme cat nu stie nimeni in afara de tine, ce ti-ar placea sa-i transmiti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai vrut sa spui sa i scrii un mesaj ca o scrisoare necesita drum la poștă sa cumperi plic, timbru, sa i sti adresa lui de acasa, si dureaza cel putin o saptamana pana ajunge scrisoarea la el, pe cand un mesaj pe whatsap il trimiti intr o secundă, tu cum l ai cunoscut sau cit de bine il cunosti pe el? Numai tu stii ce anume ai vrea sa i scrii, nu il cunoastem nu stim ce fel de om este, deci clar nu ne putem da cu părerea daca nu stim, dar daca este din acelasi oras cu tine, invită l undeva in oras la un suc la o cafea si vorbiti voi doi va cunoaste ti. Dar ast presupune ca amindoi sa fiti vaccinati sa aveti certificatul verde ca sa puteti merge la mall sa mincati un meniu de la mec sau kfc, si sa stati de vorbă, sa petreceti timp impreuna, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca vrei sa-i scrii inseamna ca ai ceva in cap, despre care vrei sa-i scrii, de care noi nu stim si nici nu avem habar.
Ce idei vrei de la noi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi scrii așa.
Ești simpa. Dacă vrei, mă iei.
Scurt, clar, la obiect.

| naomiiii explică (pentru sadrian46):

Fix așa ii scriu. Mă trezesc cu block după dar îi ok?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A... ce? Pai despre ce vrei sa ii scrii scrisoarea si de ce? Ma gandesc ca ai un anume motiv.

Iar daca stii asta, inseamna ca deja ai raspunsul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine naiba își mai trimit scrisori când exista Facebook?laughing mai bine sună-l, trimite-i cerere de prietenie pe Facebook, dacă ii dai scrisoare poate nu va aprecia, te va desconsidera crezând ca vi din evul mediu laughing Dacă nu ai numărul lui de telefon fa cumva și aflal sau ii scrii mai bine pe Facebook, dar nu începi cu : ce faci?
Pari o fata cu mult bun simt, cu o educație ok, dar nu ai experienta deloc în relații amoroase, orișicum e admirabil ca vrei sa iei tu inițiativa și sa faci acest gest nobil, dar nu sunteți închiși la pușcărie sa va dați scrisori în 2022 când exista atâtea cai de a comunica prin intermediul internetului. Dacă chiar îl placi, sună-l cu tupeu.

| naomiiii explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare un gest foarte fain. și unii apreciază o scrisoare mai mult decât un mesaj, e mult mai sinceră. Oricum mersi de răspuns!
Și nu, chiar nu am experiența în relații amoroase?

| anonim_4396 a răspuns (pentru naomiiii):

Ești simpaticahappy de unde ești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine mai scrie scrisori în 2022? :O

| StefanIlAreMare a răspuns:

Ești soarele care strălucește în toată ziua.
Tu ești gravitația care mă ține în toate privințele.
Ești luna care strălucește toată noaptea mea.
Sunteți stele care sclipesc oh atât de strălucitoare.

Tu ești oxigenul care mă ține în viață.
Tu ești inima mea care bate înăuntru.
Tu ești sângele care curge prin mine.
Ești singurul tip pe care îl pot vedea.
Ai vocea când cântă o pasăre batjocoritoare.
Tu ești totul pentru mine.

Ești singurul meu.
Mă oprești să fiu atât de singur.
Ne planificăm viitorul ca și cum am avea un indiciu.
Nu vreau să te pierd niciodată.
Vreau să fii soțul meu și vreau să fiu soția ta.
Vreau să fiu alături de tine pentru tot restul vieții mele.

E originala happy

| Anonimu7041 a răspuns:

IDEE:

"Și o clipă de-aș avea,
Ți-aș vorbi toată noaptea,
Despre tine, despre noi,
Despre nopțile de-apoi.

Bună! Nu fac asta prea des (adică deloc), însă mi-ar plăcea sa discutam mai mult decât o facem și... eventual, sa ne cunoaștem mai bine!
Sper sa nu consideri aceasta scrisoare o ciudățenie, eu am scris din suflet și sper sa iti placa micul meu "dar".
Pe curând! Cu drag,

Sper sa te ajute!

| Andreas33 a răspuns:

Dacă nu vrei relație cu el, te rog eu sa nu o faci... băiatul o să creadă că il placi si o sa fie distrus când o să afle că tu il vrei doar ca amic/prieten.

| naomiiii explică (pentru Andreas33):

Neahh. mai mult vine de la el, crede-măhappy și nu vreau sa ii demonstrez nimic, doar câteva cuvinte că i-am zis că îi scriu.