| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa il uit. Deja nu mai stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc la el. sad Help!

Răspuns Câştigător
| andrew2008 a răspuns:

Pai hai sa iti spun ce am facut eu cand am aflat ca logodnica mea se marita!

Prima data a fost un soc! Adica eu plec afara din tara pentru 6 luni ca sa fac bani si sa ne putem face nunta si cand ma intorc o gasesc maritata deja, la inceput nu imi venea sa cred pana cand am vazut pozele de la nunta ei! Sfatul meu care e... cauta sa iti ocupi tot timpul liber cu ceva care sa nu iti permita sa te mai gandesti la el! De inceput renunta la muzica ce o ascultai cu el, apoi fa ceva schimbari la tine in camera, cauta sa iti faci un obicei zilnic ca de exemplu sa iti bei cafeau cu cea mai buna prietena a ta sau sa iti iei un animal de casa! Apoi incearca sa nu mai compari baietii din jurul tau cu el. Cel mai important lucru sa nu mai ai contact cu el o vreme, sterge pozele cu el chiar daca apari in ele sau macar pune pozele pe un cd-ceva si dal unei prietene, mai tarziu cand iti va trece sa le poti recupera ca amintiri, mesaje de la ele sa nu mai apara in telefonul tau si chiar numarul ar fi indicat sa il stergi! Ca sa spun tot intr-o fraza: INCEARCA SA EVITI ORICE CONTACT SI ORICE TE LEAGA SAU TE LEGA DE EL! Te pot ajuta sa il uiti, iti pot da multe sfaturi dar inainte de toate tu trebuie sa te ajuti singura! Te rog sa ma tii la curent cu ce se intampla... chiar imi doresc sa te ajut! O zi buna si scuze daca am facut greseli de tastare!

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca merita mai era langa tine!
Suferi si asta ma facea sa cred ca ti-a facut mult rau!
Crezi ca merita iubirea ta?
Eu zic ca nu! cui p cui sse scoate! nu dispera niciodata nu sti de unde apare fericirea!

| anka89 a răspuns:

Sincer, ti-as spune sa iti ocupi timpul cu altceva, dar degeaba, o sa iti fie greu si asta ii adevarul, doar timpul te poate ajuta.
Singura modalitate daca poti si esti de pe acum in stare, ar fi sa cunosti pe cineva care sa iti fie simpatic si poate doar asa o sa rezolvi ceva.
Poate o sa te mai gandesti la el si dupa 10 ani, bine nu ca acum, dar o sa te gandesti.Medicament impotriva uitarii nu a inventat nimeni inca, din pacate, si te inteleg perfect cat te doare, de numai cand te gandesti la el ai impresia ca ti se taie rasuflareasad
Deci timpul vindeca orice fel de rana, inclusiv si "ranile" din suflet.
Incearca sa te minti ca esti fericita si gandeste-te de cate ori v-ati certat sau de ce v-ati despartit si dati dreptate tie si asa o sa mai castigi cate un centimentru in uitarea luiwinking

| doc69 a răspuns:

Buna dimi...cand vrei sa inveti repeti nu? ca sa tii minte. Daca zilnic iti repeti ca vrei sa il uiti nu faci decaqt sa tii minte incearca sa aduni clipe frumoase si sa traiesti clipa timpul rezolva multe aspecte.Iti doresc succes

| Azµre a răspuns:

Cunoaște alți băieți, așa treci peste mai ușor.

| Felys a răspuns:

Cauti altul si il vei uita pe anteriorul

| Lovedance144 a răspuns (pentru Felys):

Am incercat si nu prea a mers. El mi se pare diferit de ceilalti.straight face

| Felys a răspuns (pentru Lovedance144):

Nu exista 2 oameni identici,toti sunt unici pe lume, dar poti gasi unul si mai bun, mai frumos, mai iubitor, nu trebuie decat sa insisti sa il gasesti

| EdwardTeach a răspuns:

Şi cât timp a trecut de la despărţire? Câteva zile? Săptămâni? Luni? Totul trece cu timpul, stai fără griji. Între timp bucură-te de tine şi foloseşte timpul ăsta în avantajul tău. Nu-i rău să fii singur, sunt de jumătate de an şi sincer mi-e bine.

| shadow222 a răspuns:

Problema esti tu inca nu vrei sa accepti realitatea odata ce o vei accepta total o sa uiti de el

| xForSmile a răspuns:

Si eu incerc sa il uit de 5 ani. Asa nu merge. Si eu sunt in aceiasi situatie, numai la el ma gandesc. Am incercat sa ies cu alt cineva dar a fost un esec total. Eu am inceput sa ies din nou cu el, ca si amici, dar nu pot sta langa el stiind ca nu mai este al meu. E greu intr-adevar... Dar trebuie sa mergi mai departe cu sau fara el in gand. Odata si odata va aparea cineva care tine la tine cu adevarat si te va face sa uiti de el. Sau cel putin asta sper...