| iEmonel a întrebat:

Vreau sa ma casatoresc cu un baiat. E permisa casatoria intre barbati in Romania? Daca ne casatorim, dar nu facem si actele are ceva?

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @iEmonel! Articolul 288 din noul Cod Civil, conţine patru amendamente noi, privind căsătoria. Toate aceste amendamente au fost redactate de Alianţa Familiilor din România, introduse în subcomisile de specialitate de parlamentari provalori şi adoptate în unanimitate. Amendamentele definesc căsătoria bărbat-femeie, interzic căsătoriile homosexuale în România şi resping recunoaşterea căsătoriilor sau a uniunilor homosexuale încheiate în străinătate.
Nu vă rămâne decât să va stabiliţi într-un stat care acceptă acest lucru.
Să ai o zi cu zâmbet!

| Sara2 a răspuns:

Alta intrebare pusa la misto sa te amuzi pe raspunsurile noastre

| Radu18 a răspuns:

Daca te casatoresti cu un baiat inseamna ca esti un mare gay laughing Si eu urasc gayy angry

| Cristi_1137 a răspuns:

Sper sa fie doar o gluma, E prea penal frate. Ia vezi poate puteti face si un copil...big grin

| a1m3r a răspuns:

Lasa mistouoh go on