| Nikcoletta a întrebat:

Vreau să mă despart de prietenul meu.
A umblat în trecut cu o tipă care nu o suport,o animatoare de club.
De când am aflat nu mai am liniște, sunt geloasă si nu dorm noaptea.

Mă doare că a umblat cu tipa pe care o urăsc, de care îmi e silă.Mai bine era cu altă fată decât cu ea.
Sunt geloasă si in același timp sufăr. El se comportă urât de la un timp ar fi mai bine sa ne desparțim. Voi ce părere aveți?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O decizie buna, comportamentul urat lasa de dorit asa nu se poate trai in viata

| darrio2007 a răspuns:

Ai sa mori fată bătrană daca ai sa tii cont de orice fleac din trecutul prietenilor/iubitilor tăi.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca asa consideri tu ca ar fi mai bine, vorbeste cu el si spune-i ca ai vrea sa va despartiti sau daca crezi ca ii mai poti da o sansa, discutati despre problema din trecut si despre faptul ca se poarta urat. Eu cred ca se poarta urat pentru ca cel mai probabil i-ai spus cate ceva despre trecutul lui. Sincer mi se pare un motiv stupid pentru ca a fost in trecut iar atata timp cat nu a facut chestii ilegale, nu inteleg de ce te superi asa si iti pierzi increderea in el. Daca te-ar judeca si pe tine cineva dupa relatiile din trecut, cum ar fi?

| Adry05 a răspuns:

Dacă se și poartă urât și nu mai ești fericită mai bine îl lași.

| RAY a răspuns:

Cred ca asta e doar o scuza penibila de a te desparți de el

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i intr-adevar pierdere de timp relatia asta si ar trebui incetata imediat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea mea este ca să vă despărțiți.

| mihai69 a răspuns:

N-ai decât. Dar dacă vreodată un viitor (alt) iubit al tău o să-ți spună într-o bună zi: "auzi, am aflat că înainte ai umblat cu (actualul) - și eu îl urăsc pe tipul ăsta. Așadar, trebuie să ne despărțim imediat!" Ei... Ce părere ai? Cum ți se va părea? Cum te-ai simți?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Voi ce părere aveți?"

Pfff... Nu prea pot sa scriu, ca mi-ar sterge mesajul.
"Fraiera" e cel mai simpatic adjectiv pe care pot sa ti-l adresez.
E jalnic ce ai facut. Chiar nu mai conteaza ce faci in continuare, esti paralela.

| Andreeush a răspuns:

El nu e vinovat cu nimic, e trecutul lui.
Dacă nu mai vrei să fii cu el e decizia ta.

| Sofer a răspuns:

Și ce dacă a umblat cu o fata de genul? Fata muncește cinstit și legal. Decizia e a ta dacă te desparti de el.

| Holiday a răspuns:

Daca te uiti la ea, si apoi in oglinda, ea iti pare mult mai misto, nu? De fapt de aici provine frustrarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă ceea ce simti. Dacă nu te mai simți ok cu el, nu are legatura ca el a fost in trecut cu cineva pe care tu nu o suporți. Dacă te deranjează asta e o problemă personală. De ce sa te deranjeaze ce a facut el in trecut? Trecutul nu mai e, există doar prezent. Baftă!

| anamaria82726 a răspuns:

El este iubitul tau si stia ca nu o suporti pe fata respectiva. Normal era sa nu se apropie de ea. Adica nu i-a zis nimeni sa nu o salute sau sa nu o respecte, dar din respect pentru tine, nu este ok ce a facut. Dar totusi, tu ai zis ca a umblat in trecut cu ea. Acum nu stiu cat de indepartat este acest trecut, dar daca in momentul de fata nu mai sta cu ea si nu mai vrea sa aiba legatura cu ea, eu zic ca poti sa il ierti pentru asta, daca a trecut mai mult timp. Poate umbla cu ea cand erati pe la inceputul relatiei, nu ai mentionat. Dar ai zis ca nu este singurul motiv pentru care ai vrea sa te desparti de el. Ai mentionat ca se comporta urat. Nu trebuie sa suporti o persoana care se comporta urat cu tine, ca nu ai gresit cu nimic. Daca te referi la certuri, dupa un timp intervin in relatii. Vezi daca se poate remedia situatia, intreaba-l de ce este rece cu tine. Daca tu consideri ca inca va iubiti, va puteti da reciproc inca o sansa, daca nu, nu trebuie sa va mai chinuiti

| CosminCD a răspuns:

Daca e la trecut (a umblat) de ce sa te desparti de el pentru ce a fost in trecut? Daca in prezent umbla cu alta, atunci ai argument, dar asa, nu cred ca e motiv plauzibil. Acum, tu cunosti toate datele si informatiile in relatia voastra, iar decizia iti apartine. Daca se poate, mai bine dai uitarii trecutul si mergeti inainte.

| Nyarlathotep a răspuns:

N-ai decat sa te desparti de el. Dar ai facut tu ceva ca sa-l indepartezi si sa-l faci sa fie cu alta. De ce nu ne spui ce ai facut tu lui in povestea asta, nu ce iti face el tie. Poate i-ai facut viata acra, poate l-ai tinut pe uscat, poate l-ai santajat emotional, poate i-ai facut viata imposibila incat s-a dus la animatoare. Ideea de baza este ca el poate depasi oricand relatia cu tine, in schimb tu nu. Din nou, e o tara libera, ai dreptul sa-ti alegi orice partener doresti. Daca prin povestioara ta credeai ca ai sa starnesti simpatie, te-ai inselat. Sunt curios ce ai facut tu in povestea asta ca sa-l indepartezi. Un barbat se duce cu alta cand nu este multumit de ce are acasa.

| Anonim0310 a răspuns:

Din moment ce nu va intelegeti si te face sa suferi ce aveti voi se numeste o relatie toxica si ar trebui terminată

| StanKpop1 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai stai cu el daca umbla cu altalaughing Asta inseamna "relatie toxica". Desparte-te, sunt sigura ca vei gasi curand pe altcineva?‍♀️

| Adry05 a răspuns (pentru StanKpop1):

Ai înțeles pe dos, în trecut a fost cu aia, nu de când e cu ea

| StanKpop1 a răspuns (pentru Adry05):

Atunci tot acelasi sfat ramane. Sau, daca nu vrei, si tot tii la el, incercati sa tineti o discutie rationala si sa puneti totul la punct.