| Gânţu_Oana_1998 a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul pmeuprieten si nu stiu cum, eu am 16 ani si el 18, problema a fost ca zilele trecute m-am purtat urat cu el si i-am cerut chiar sa ne despartim (nu eram serioasa),dupa cererea asta ne-am inpacat a doua zi si la jumatate de ora mi-a dat un mesaj in care mi-a zis ca nu crede ca relatia asta va merge,l-am sunat,i-am cerut sa ne vedem,a acceptat insa nu l-am putut convinge,dupa asta nu am putut rezista si i-am trimis mesaje pe care acum le regret pt ca in ele il imploram sa ne impacam si realizez ca asta doar la indepartat,acum am luat putina distanta, nu am mai vb cu el de 2 zile...dar ce sa fac acum,il iubesc enorm si nu vreau sa-l pierd si stiu ca si el ma iubeste,insa acum e ranit si de aia reactioneaza asa, va rog sa-mi dati un sfat ce sa fac mai departe happy

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Mai lasa-l putin, sa mediteze asupra celor intamplate. Si daca el nu va da niciun semn, mai fa tu un pas. Dar calm, incearca sa-l duci intr-o discutie despre voi, spne-i ce simti si lasa-l sa aleaga. Daca nu va vrea sa continuati eu zic ca poti sa te retragi cu capul sus. Macar esti impacata cu ideea ca ai incercat. happy Si nu trebuie sa-ti para rau pentru ca spui ceea ce simti, e ca si cum ti-ar parea rau ca nu esti tu insati. Deci, multa bafta! :*

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Lasa-l sa fiarba in suc propriu un pic, daca iti va simti lipsa te va cauta cu siguranta.
Daca nu, nu are rost sa insisti, drogoste cu sila nu se poate..esti tanara/sanatoasa si cu viitorul in fata, asa ca, nu dispera, se va gasi si jumatatea ta care sa te merite cu adevarat.
O zi frumoasa sa aihappy

| Hace a răspuns:

Mai asteapta si tu cateva zile(3-4). Daca vezi ca el nu are nicio intentie sa te sune in aceste zile, mai incearca sa ii trimiti un mesaj (in care sa nu il implori sau chestii de genu, invita-l la suc de ex.) daca va refuza, ar trebui sa o lasi balta. Totul va trece. Ai 16 ani si barbati sunt o gramada pe pamant. Numai bine happy