| TeoPT a întrebat:

Vreau sa pun o intrebare pentru un prieten
(Si da, chiar este pentru un prieten, stiu ca multi folosesc acest pretext pentru ca le e rusine sa recunoasca ca e vorba despre ei, dar nu e cazul aici)

Lui ii placea de o fata. Dar acea fata acum il place pe un prieten de-al lui. Dar ea inca il mai cauta pe el, il cheama afara, vine acasa la el etc. El s-a saturat si vrea sa ii spuna ca nu mai vrea sa aiba de a face cu ea, nu mai vrea sa fie in viata lui si nu stie cum sa i-o spuna cat mai frumos, fiind si ziua ei, nu vrea sa o supere, chestii din-astea. Ce sfat ii puteti da, cum sa ii spuna cat mai frumos?

Mersi daca vreti sa dati raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Ehee,7h30,te credem,doar esti de incredere pe-aici...

In legatura cu intrebarea, eu zic ca cea mai buna cale de a scapa de ea sa inceapa sa se indeparteze subtil de ea, de exemplu sa invoce scuze atunci cand este cautat de ea.Cred ca ar trebui sa astepte o perioada dupa ziua ei, cat trece euforia, sa zicem 20-25 de zile si sa-i spuna cat mai frumos si benevolent cu putinta ca nu se mai simte comfortabil(sau ceva de genul) cu ea prin preajma lui,si sa nu mai fie amici.O scuza buna,ar fi,sa zicem ca ea ii face rau, prin comportamentul ei, dar atata timp cat nu cunosc problema nu sunt cel mai in masura sa comentez.Totusi,zic sa fie atent sa nu-i ranesca sentimentele prin vreo forma sau alta, sa nu fie prea taios cand ii cere sa nu se mai amestece in viata lui.Pace!

13 răspunsuri:
| TeoPT explică:

@floare0albastra
Nu, nu aștept pe nimeni să îmi dea răspunsuri, v-am invitat pe toți să răspundeți doar dacă vreți.

O zi bună în continuare.

| TeoPT explică:

@bsb
Eu zic să îți controlezi cuvintele dacă nu cunoști persoana.
El nu mai vrea să aibă de a face cu ea, îl doare undeva dacă ea mai simte ceva pentru el. Vrea să scape de ea, dar totuși într-un mod politicos.

Mersi de răspuns oricum

| bsb a răspuns:

Ma frate. ala e pasarica sau e prost!
in primul rand, niciodata in dragoste nu trebuie sa dai inapoi. Aici indicat ar fi sa ii zica ei adevarul, dar nu inainte de ziua ei, si dupa sa vada reactia ei. Daca ea il mai cauta inseamna ca intr-un fel sau altul tine la el. Deci, in cel mai rau caz pierde prietenia cu ea ( asta pare sa fie la mijloc) si in cel mai bun caz o palma. Dar zi sa numai fie pasarica, ce are 10 ani?

| ruxy333 a răspuns:

Ceva de genu''Sincer...ar fi mai bine sa nu mai fim atat de apropiati deja eu m`am indragostit de alta fata(are voie si o minciunica micabig grin) si nu vreau sa creada alceva despre noi doi.Imi cer scuze daca te-am suparat.''

| Razvan94 a răspuns:

Da care-i problema? e prea gelos, sunt prieteni, ce naiba? cu timpul o sa si uite ca i-a placut de ea.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Lasa ca stiu eu ca o astepti pe J... sa dea raspunsul straight face

| LotusRadioactiv a răspuns:

Ok, permite-mi sa incerc.
Cat de politicos poti spune unei fete ca un baiat doreste mai multa libertate si nu-i place sa fie sufocat?
"Stimata doamna X,
Permiteti-mi sa va urez "La multi ani!" cu ocazia zilei dumneavoastra de nastere. Din pacate, cadoul meu va fi unul devastator si imi cer scuze de grosolania de care dau dovada.
As dori ca din aceasta zi sa incheiem majoritatea contactelor sufocante dintre noi. Nu pot da motive clare, pur si simplu prezenta dumneavoastra ma face sa ma simt incomod si poate afecta relatia mea cu cei din jur.
(in cazul in care nu mai simte nimic pentru ea)
Am simtit o atractie chimica intr-o anumita perioada, dar trebuie sa intelegeti ca sunt adolescent, dar preferintele mele sunt intr-o continua metamorfozare...
(in cazul in care inca simte ceva pentru ea)
Doresc sa va aduc la cunostiinta ca eu ma simt atras de dumneavoastra intr-un mod explicabil, dar faptul ca va petreceti o mare parte din timpul dvs. pretios cu mine si simtiti ceva pentru alt baiat ma face sa imi creez iluzii desarte si sa ma amagesc singur. Va rog sa opriti acest chin si sa permiteti timpului sa ma vindece.

In concluzie, as dori sa nu aveti resentimente fata de mine, desi consider ca acest lucru este imposibil. Va multumesc pentru acompania oferita cu drag din partea dumneavoastra."

Da, stiu, repet acelasi pronume de reverenta.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Pana la urma cum a decurs situatia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu Teo, dar imi suna cunoscut ce spui si mi-e ca vrei sa pregatesti un scenariu ca sa nu imi dau eu seama. Nu iti dau sfaturi despre cum sa scapi de mine, doar nu-s masochista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i funda lui floare0albastra laughing

| Sexy_7804 a răspuns:

Poate sa-i spuna ca nu se potrivesc... ca nu au nimic in comun... sau ca s-a indragostit de alta fata tongue

| Nicoleta99_2733 a răspuns:

Ar fi bine sa ii zica pana la urma...Chiar daca doare happy

| Safiitu a răspuns:

Ar putea pur si simplu sa sa indeparteze el de ea, sa nu ii mai raspunda la telefon asa des, sa incerce sa para ocupat, sa fie mai distant, cred totusi ca o fata are orgoliul ei si va inteleg, il va lasa in pace.