| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce credeti, baietii. Nu am fost genul care sa ma implic in relatii, mai mult aventuri. Dar de data asta am simtit ca pot incepe o relatie, dupa ce am cunoscut acel tip si iesisem mult timp.
Acum ne-am despartit.
Nu sufar dupa el si nu prea m-a afectat despartirea, insa cred ca se datoreaza faptului ca sunt genul care nu tine la o relatie si nu poate fi fidela.
El era foarte indragostit de mine, la inceput chiar imi arata asta, dupa aia nu mi mai arata. Pe atunci doar ne intalneam, nu eram impreuna, dar faceam lucruri pe care le facea un cuplu. El vroia de pe atunci sa fim impreuna, dar eu nu eram de acord.
Dar pana la urma am fost de acord sa fim un cuplu, si am fost pentru ceva timp. Exista intre noi pasiunea si iubirea, adica ne placeam.
Dar eu nu m-am comportat ca o iubita cu el. Nu il sunam nici macar o data pe zi, daca vorbeam la telefon era doar pentru a ne spune unde sa ne intalnim si la ce ora. O conversatie dura 2 min. cel mult. Nu prea ne faceam vizite si nu aveam activitati impreuna, doar ieseam in oras, restaurante, cluburi si cand faceam sex.
Eu intr-adevar eram ignoranta, din fire. Insa pe parcurs devenise si el.
Pana sa fac sex cu el, nu i-am spus ca mai avusesem aventuri inainte, si prima oara cand am facut-o, nu m-a crezut pentru nici o secunda ca sunt virgina. Cred ca si asta l-a facut sa se departeze de mine.
Il lasam sa iasa cu prietenii, nu prea il deranjam, i-am facut cadouri, gesturi, si el mie, normal ca ii ofeream cam orice si-ar dori un barbat, dar petreceam putin timp impreuna.
El nu prea se mai deschidea fata de mine, si nu comunicam, iar mult lucruri il uimeau la mine, si chiar imi spunea uneori ca nici nu stie cine sunt (in gluma, cred)

Eu am mers pe principiul ca nu trebuie sa l sufoc, sau sa il spionez, sa se simta interogat de mine, ci daca vroia ceva, putea sa-mi spuna.
Au fost certuri, faze de gelozie din partea lui, dar nu-mi arata nimic, si am crezut ca nici lui nu-i pasa.

Credeti ca s-a simtit ranit? Sau voi v-ati simti raniti... sa fi avut o prietena ca mine? Chiar se razbuna, sau era si el ignorant?

33 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Sunt majora.

| Liviucu a răspuns:

Nu conteaza el. Nu el este buba in povestea voastra ci tu. Esti foarte aiurea ca persoana dar hai, fie, poti fi dificila si rece si cum vrei tu ori pentru ca asa ti-e dat sa fii, ori ca iti impui tu asta si trebuie sa iti respectam deciziile. Dar pe mine ma frapeaza faptul ca ti-ai pierdut virginitatea cu unul cu care daca ieseai azi la suc era OK daca nu ieseai, la fel de OK. Ai facut prima oara sex cu tipul pe care nu l-ai iubit si cu un tip practic strain. Cred ca atunci cand il sarutai simteai ca saruti un zid lucru care si mie mi s-a intamplat recent. Dar, eu totusi m-am oprit la timp...

| Drolja a răspuns (pentru Liviucu):

Nu cu el m am culcat prima oară. Am mai avut relaţii înainte

| Liviucu a răspuns:

Am inteles. Cred ca am incurcat povestirea ta cu intrebarea altei fete de pe aici. Scuze.

| RAY a răspuns:

Sincer nu il meritai acum suporta a cea ce nu ai facut

| neutrino a răspuns:

Nu s-a simtit ranit pentru ca a obtinut ceea ce si-a dorit. Probabil si tu la fel. Fiecare v-ati atins scopul si nu aveti ce regreta ca relatia s-a sfarsit, asa cum este si normal in astfel de cazuri.

| Azre a răspuns:

Eu zic să pui lucrurile la punct să discuți treburile astea cu el, și să îi spui că tu numai ești acea persoană ignorantă pentru că ai realizat anumite aspecte.

| Drolja a răspuns (pentru Azre):

Ne am despartit

| Azre a răspuns:

Am văzut sus acolo. Asta e acum nu cred că numai indiferența ta a fost de vină cât și a lui... dacă era mai atent cu tine nu erai așa.

| h3r a răspuns:

Aventură?
Te-ai gândit că s-a săturat să fie atent cu tine iar tu rece, indiferentă? Poate de aici a pornit totul, însă tu categoric ai rămas aceeaşi.
S-a săturat.

Poate e momentul şi pentru tine să te schimbi, însă nu cu el, deoarece nu mai merge... ci cu altcineva.

| Zenit313 a răspuns:

Pentru mine, esti perfecta! happy

| Zenit313 a răspuns:

Nu vorbesti mult, nu esti sufocanta, nu esti geloasa, libertate, putine atentii...
Daca mai faci si curatenie si mancare...te iau de nevasta! laughing

Multi baieti nu sunt siguri pe ei..si au mult prea multe pretentii de la o fata!

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Haha ha, mă gândeam eu că vorbeşti în băşcălie

| Zenit313 a răspuns:

Momentan,esti perfecta pentru o relatie.Asta este parerea mea personala pentru ca nu am pretentii mari de la o fata.

Nu toti baietii gandesc la fel...

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Şi ai putea s-o iubeşti? Fără ca ea să ţi dea prea mare atenţie?

| Zenit313 a răspuns:

1. Daca nu exista un pic de comunicare, nu exista incredere.
2. Daca nu exista incredere, intervine gelozia.
3. Daca exista gelozie, apar certurile si este doar o chestiune de timp pana cand relatia se destrama.

Cand incepi o relatie, trebuie sa stii foarte bine ceea ce faci si sa accepti persoana respectiva exact asa cum este ea cu calitatile si defectele sale, fara sa o schimbi!
"Daca mergi la piata sa cumperi mere...cauti MERE! Nu cumperi PERE si ai pretentia sa aiba gust de MERE "
Iubesti pe cineva pentru ceea ce este, nu pentru ceea ce vrei tu sa fie...
Daca iubesc pe cineva...nu tin cont de nimic!
Iubirea nu tine cont de nimic...este neconditionata! Daca sunt conditii, aceea nu este iubire.

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Şi dacă ai realiza mai târziu că ai făcut o greşeală când ai ales să fi cu ea?

| Zenit313 a răspuns:

Daca o iubesc...nu am cum sa regret sau sa gresesc! happy

Am spsu ca iubirea este neconditionata.

| Zenit313 a răspuns:

Cand iubesti esti fericit..nu inteleg de ce trebuie sa regreti sau este ceva gresit! happy

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Nu am chef să te contrazic, aici.

| Zenit313 a răspuns:

Am vorbit in mare..este mult de zis, daca spun tot, o sa imi dai dreptate..acum nu stiu sigur ce argumente ai happy
Sunt curios...

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Din punctul tău de vedere, ca băiat, înseamnă a trăi lângă cineva care e detaşat de tine

| Zenit313 a răspuns:

Conteaza sa iubesti...pot sa traiesc langa o persoana care este atasata sau nu de mine, doar daca o iubesc! happy

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

Mda, ai spus că nu e valabil la toţi băieţii, bănuiesc că la el nu era.

| Zenit313 a răspuns:

Corect! Degeaba te iubeste, daca nu stie CUM sa te iubeasca! happy

| Drolja a răspuns (pentru Zenit313):

...că de parcă tu ai fi rezistat!
fie, am înţeles teoria

| Zenit313 a răspuns:

Am trecut prin perioade foarte tragice...si inca rezist dupa tot acest timp!
Ma bucur ca ai inteles! happy

| cicika a răspuns:

Eu am fost in asa situatie si ma simteam foarte rau. imi doream si eu sa am un prieten ca toate fetele ca sa ma iubeasca si sa am totul de la el si dupa uin timp asa si a fost a inceput sa ma iubeasca asa ca poti sa nu renunti. mai ales daca ai avut sex cu el. dar de ce ai facut-o cu el daca nici macar nu tineai la el? citi ani aveti?

| cicika a răspuns:

Pai atunci mai stai linga el. tie nu tii pare rau ca ai avut relatii cu el? eu am asteptat mult timp ca tipul sa ma placa si suportam totul! dar acum e invers

| Raducu1997andrei a răspuns:

Este si vina ta ca l-ai ignorat stiu din propria experienta Si sigur ca omul se schimba cand vede ca nu-i bagat in seama si a vrut sa arate ca nu e prost si ca poate sa fie si el ca tn.In fine da sa simtit ranit rau daca nu l-ai bagat in seama! Sanatate